Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Honnan érdemes jó búvárfelszer...

Honnan érdemes jó búvárfelszerelést rendelni?

Figyelt kérdés

Mellényre(BCD), békatalpra, ólomsúlyokra,palackra és egy vízálló fej- vagy zseblámpára lenne szükségem.

Szeretném so-so olcsón megúszni. Nem a leggagyibb kell, hanem valami olcsó de használható kategória. Semmi komoly merülésre nem lenne használva inkább ilyen pár max 10 méterre. Ezért nem akarok kiadni 80-90 ezret csak egy mellényre. 80-ból mondjuk szeretném megúszni az egészet. +/- 10k



2019. júl. 18. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Ez a kérdést poénból írtad ki?

Milyen minősítésed van?

2019. júl. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ami alapján felsoroltad a dolgokat, szerintem újonnan nem is tudsz venni. Javaslom kérdésedet inkább a facebook búvár-adok veszek csoportban tedd fel.


Egy jacket ( BCD, mellény ) újonnan 60 ezertől keződik. Használtan kb 30e körül lehet hozzájutni egy használható jószághoz, de ahhoz szerencse is kell.

A békatalp - nevezzük uszonynak, nekem tökmindegy de ismerek olyan dive master-t aki ezért tubifexet csinál belőled :) - újonnan megint csak drágább tétel. Sajnálatos módon az olcsóbb uszonyok szerintem max sznorkelezéshez jók.

A lámpám amit használok ( és az nem egy húdeszuper kaniszteres lámpa ) kb 60 ezerbe fájt. Egy tartalék lámpa is kb 12e Ft. Próbálkoztam olcsóbb kínai cuccal tartaléknak ( 3e Ft ), 3 merülés után megadta magát.

Ólomot 1300 Ft/kg szoktak hirdetni,


Nem tudom miért akarsz saját palackot ( amire újonnan esélyed sincs ennyi pénzért ), mert azokat 2 évente nyomáspróbáztatni kell. Lejárt palacokokat szoktak vesztegetni 20-30e Ft között, ha szerencsés vagy talán kifogsz ennyiért egy le nem járt nyomáspróbás motyót és akkor merülhetsz is vele.


Tényleg! Reduktor szetted van? Mert az következetesen kihagytad a felsorolásból.


"Semmi komoly merülésre nem lenne használva inkább ilyen pár max 10 méterre. "


Mi az a pár max 10 méter? Monduk 30m, 40m ? Egyébként ez utóbbi a kedvtelési búvárok maximális merülési mélysége. Másfelől egy 10 méteres merüléshez is ugyanazok a dolgok és szabályok betartása szükséges mintha mondjuk 25m-re merülnél. ( Ok, kevesebb levegőfogyasztás, sokkal kisebb esélye, hogy dekós lesz a merülés, esetleg el lehet lébecolni a kötelező biztonsági megállót ).


Én szerintem az általad felsorolt dolgokat elég nehéz kihozni ennyiből, plusz van amit felesleges megvenni -szerintem.


( Nekem saját ABCém, neoprém cuccom, reduktorszettem, lámpám, búvárkomputerem van, a többit bérelni szoktam )

2019. júl. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mivel tudtommal az "illegális búvárkodás" egy nem létező fogalom, így jah, saját magamtól tanulok és olvasok könyveket a témában stb...

Nyilván ebből kifolyólag a minősítésem valami ilyesmi lehet: Felelőtlen saját életével játszó idióta

Feltéve ha fognám és kapásból bemennék egy olyan mélységbe e ahonnan aztán fel sem tudok jönni.

Rohadt sok minden begyakorlásra vár kis kb 2-3 méteres vízbe. Nem tervezek olyan búvárkodást csinálni ahol más mondja meg, hogy mit, hogyan miért. Saját kedvtelésre, ott ahol mondjuk szeretnék és lehet, vicc kategóriájú mélységekbe. A pár tíz méter alatt max 20 métert értettem, de inkább 10. Engem főleg az emberek elhagyott tárgyainak a megtalálása érdekel, de sajnos free diving-ba, más néven szabad merülésbe(ha jól tudom így hívják) rohadt sok időt vesz el a feljövök levegőért és lemegyek. Ebből kifolyólag nem kell nekem semmi komoly szarság, mert ha valami elszaródik akkor ott hagyom a francba azt feljövök a felszínre simán.


És igen bocs, az általad említett légzőautomatát kifelejtettem. :D

2019. júl. 21. 21:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan, hogy vicc kategóriájú mélység, nekem pl két méteren durrant el a magasnyomású cső egyszer...

Hát végülis ebben a felfogásban is lehet búvárkodni, sok sikert! (Nem irónia részemről! )

2019. júl. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Aztán majd ha önszorgalomból jól megfulladtál, akkor majd ne gyere ide panaszkodni...

De komolyan!

2019. júl. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mindenkepp menj el egy kezdo tanfolyamra, mielott ilyesmibe kezdesz. Azt a partizezret meg ossze tudod ra sporolni.


10-20 meterrol mar nem jossz fol siman, ha valami elszarodik. A sajat eleteddel ne jatssz.

2019. júl. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!