Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi a minimum teljesítmény ma...

Igor Igorovics kérdése:

Mi a minimum teljesítmény ma egy laptopnál?

Figyelt kérdés

Ez elég ma még bármire is? Huginak vennék valamit ajándékba, Facebook, Youtube, sorozatok, mese a gyereknek. Új tévére nem lehet kötni, mert csak VGA van rajta, HDMI nincs, 1080p már izmos lehet neki, de nem is kell, ezeket tudom. Még akkor is potom pénz lenne, ha dobok bele egy ssd-t. Meg szabad még ilyet venni, vagy már tényleg csak 3-ik generációs i5-től felfelé?


"Lenovo R400/ 3-6 hó garancia/2 x 2.2 GHZ/ 4 GB DDR3/ 160 GB HDD/ Intel HD/ WIFI

-Irodai és otthoni használatra, nagyon szép gyári állapotban, sérülésmentes a készülék.

-Facebook/Internet/Office/Film/Youtube/Diag +++ egyéb alapvető dolgokra, akadásmentes működéssel, teljesen feltelepítve Windows 7-el a szokásos módon.

-Kérhető Windows 10 el is 1990.- felár ellenében

Processzor: P8400 2X2.3 GHZ Memória: 4 GB DDR3 Háttértár:160 GB Kijelző:14 INCH Videokártya: INTEL GMA HD Csatlakozók: USB/LAN/VGA Egyéb: WIFI/MEMO CARD Akkumulátor: 2 ÓRA+ (220V +GYÁRI TÖLTŐEGYSÉG TARTOZÉK)

3-6 hó gari!"


2020. febr. 12. 13:34
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Meg tudom venni a jobbat is, nem erről van szó. Sőt akár a legújabb Thinkpadre is futná, de magamnak sem vettem csak egy Ryzen3 2200G-t, mert annyi pont elég nekem. Vehettem volta 100k+os videókártyát is, de teljesen felesleges lett volna. Neki is pont jó lesz egy régebbi üzleti szériás. A 60k körülitől kezdődőekre gondoltam, közben rátaláltam erre és kíváncsi lettem, feltettem egy kérdést. Erre idejött néhány taknyos hlyegyerek és játssza az eszét.


Megkérdeztem egy másik fórumon is, ahol egy mondatban megválaszolta valaki értelmesen.

2020. febr. 12. 20:13
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Már rég eldöntötted hogy megveszed. Mégis mit akarsz hallani, hogy jó lesz? Hát NEM
2020. febr. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
67%

Persze lehet szívatni a húgodat azzal, hogy mindenből 720p-t nézzen,

First world problem.

Nem mindenki kap hisztirohamot ha 4k-nal alacsonyabb felbontast kell nézzen.

2020. febr. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
#13: Igen, tényleg first world problem, hogy bármit amit letölt az szaggatni fog a gépen, ezért külön 720p releaseket kell keresgélnie...
2020. febr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nem mindenki tölt le filmeket.

Online felületen meg tényleg nehéz 3 kattintassal beallitania videó minőséget.

2020. febr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Miért kell ezen vitatkozni? 1080p standard felbontásnak számít 2020-ban. Ez egy olyan felbontás, amit TUDNI KELL lejátszani akadás nélkül, akkor is, ha a felhasználó nem filmnézésre használja a gépet elsősorban.


Továbbra is tartom, hogy valakinek odaajándékozni egy ilyen tizenéves konstrukciót netto illetlenség, mert semmi értelmeset nem lehet rajta csinálni. Megveszi 27-ért mondjuk. Aztán jönnek majd az elégedetlenkedések, hogy szaggat, hamar lemerül, hdd lassú, gagyi a kijelző, ez nem jó, az nem jó. Aki azt gondolja, hogy ezt a gépet fél évnél tovább bárki használni fogja egyedüli gépként, az elég nagyot téved. Persze utána már elpasszolni sem tudja, megy majd a kukába.

2020. febr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Erősen nézőpont kérdése.

Feleségem gépet sem a 1080p hiánya miatt cseréltem le. Pedig még fiatalok vagyunk.

Nyugdijas apám meg vígan el tud fészbukozni fél napokat egy olyan gépen, amit a hozzád hasonlok már papirnehezéknek is szégyelnek használni.

Igaz, szebb a jobb felbontas, de azért ne akard úgy beallitani mintha létfontosság lenne.

2020. febr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Halkan jegyzem meg, hogy annak a laptopnak a kijelzője sem tudja az 1080p-t, tévére nehézkes kötni, mert csak d-sub van rajta, az ncore meg tele van 720p sorozatokkal. Ettől független mellé fogom tenni azt a huszast és egy i5 3gen lesz belőle.
2020. febr. 13. 13:50
 19/22 A kérdező kommentje:
De az, hogy nettó illetlenség meg szivatás lenne ajándékot adni bárkinek is szerintem erősen beteg lelkületre vall.
2020. febr. 13. 13:52
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"Erre idejött néhány taknyos hlyegyerek és játssza az eszét."

Kisfiam, jelzem 45 éves vagyok. Idejössz hülyeségekkel teleböfögni a fórumot és jajgatsz, mint egy szuka, ha valaki megírja milyen idióta vagy...?! Szerintem gyakorolj önkritikát.

2020. febr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!