Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért tesznek minden notebookb...

Miért tesznek minden notebookba webkamerát, amikor sokan egyáltalán nem használják, és felesleges kockázat és költség?

Figyelt kérdés
Úgy értem, miért nem árulnak olyat, amin nincs? Nem kell emlékeztetni, hogy le lehet ragasztani. Tudom, hogy van 1-2 notebook, amin elhúzható fedél van a webkamera előtt.
2020. ápr. 20. 08:28
1 2
 1/19 P.O.C. ***** válasza:
70%

Azért egy video beszélgetésnél jól tud jönni. És nem egy eszeveszett nagy költség a gyártó részéről.

Ennyi erővel a mobiltelefonba minek a selfi kamara, az szerinted nem "veszélyes"?


Szerintem csak a paranoiások, meg a laikusok fosnak tőle. Ha letiltom a hardvert, benyalhat a hacker meleg sz@rig. Amúgy meg ha fel is töri, mégis mi a rákot tud vele kezdeni? Atom titkokat nem őrzök, legfeljebb láthatja milyen gyönyörű vagyok. :D

2020. ápr. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
A laptopnak, notebooknak eredetileg az a lényege, hogy hordozható. Ezért a legtöbb perifériát, amit az asztali gépen rácsatlakoztatsz, ha akarsz, itt beépítik: billentyűzet, egér (helyett pad), kamera, mikrofon, hangszóró.....
2020. ápr. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%
Egyébként sem tesznek mindbe.
2020. ápr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
62%
Már rég úgy kellene mindegyik laptopban megoldani, hogy lecsukható/eltakarható legyen alapból a kamera. Ez kényelmi szempont is, sőt akár mehetne valami megszakító is erre a fedélre/kapcsolóra, hogy meg is szüntesse a kamera áramellátását (ha már hordozható, akksis, akkor energiatakarékosság).
2020. ápr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Kösz az eddigi válaszokat.

#1: De nem mindenki szokott "videotelefonálni". Nem azt mondtam, hogy ne legyen egyikben sem. De akit zavar, tudjon olyat választani, amiben nincs, és lehetőleg ne 3 féléből. A szelfikamera sem hiányzik egyáltalán, bár a hátsó sem nagyon. Egyébként ha feltörik valahogy a géped, szerinted nehéz lesz engedélyezni a letiltott kamerát? OK, nem tragédia, ha távolról néznek, de lehetőleg esélyük se legyen rá.

#2: Igen, csakhogy a kamerát szerintem nem mindenki használja, ahogy a mikrofont sem, talán a többség nem használja egyiket sem soha, nem tudom. Ujjlenyomat-olvasó pl. néhány gépen opcionális, ez is lehetne az.

#3: Tudsz példát mondani?

#4: Teljesen egyetértek. Nekem mondjuk tabletem van, azon elég furcsa lenne.

2020. ápr. 20. 14:52
 6/19 anonim ***** válasza:
46%

Semmin sem lenne furcsa a lehetőség a választásra.

Simán be lehetne építeni kapcsolókat, amik kilövik teszem azt a mikrofon, vagy a kamera áramellátását... De hát abba mi lenne a móka, nem tudnák annyi ember adatait feldolgozni akkor (és esetleg profitálni belőle).

2020. ápr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 P.O.C. ***** válasza:
#5 : Ha a BIOS -ba tiltod le a kamerát, lehet bármekkora nagy jampi gyerek a hacker, esélye sincs. Még csak nyoma se lesz az operációs rendszerbe, hogy van benne kamera.
2020. ápr. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Kösz, majd megnézem.
2020. ápr. 22. 10:08
 9/19 anonim ***** válasza:
88%
P.O.C. Azért ez túlzás. Léteznek Windows-ból BIOS-t frissítő gyártói eszközök is, hasonló elven pedig biztosan létre lehetne hozni más alkalmazást, ami mondjuk nem BIOS-t frissít, hanem belepiszkál a beállításaiba. Igaz, ez már relatíve nagy energiabefektetés egy random júzer ellen, szóval ilyenbe nem igazán fog belefutni senki, de a lehetőség attól még adott. Szóval a kamera BIOS-ban való letiltása sem 100%-os megoldás, csak épp az átlagnak nem kell tartania attól, hogy még ezt is megkerülik valahogy, mivel valószínűleg a kérdező egy tök átlag ember (nem sértésből), aki valószínűleg sosem lesz semmilyen kibertámadás célpontja.
2020. ápr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 P.O.C. ***** válasza:
100%

#9: Csak akkor nem vagy hacker támadásnak kitéve, ha nem kötteted be az Internetet.

Amúgy nem is kell hozzá hacker. Az emberek önként és dalolva megadják minden adatukat a különböző platformokon. Lassan már azt is, hogy milyen volt napi székletük állaga és színe.

Emiatt nem is értem ezt a webkamera paranoiát. De ha valaki nagyon ki akarja élni magát ezen, annak ott a ragasztó szalag. Azt biztos nem tudják meghackelni.

2020. ápr. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!