Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Zsarolóvirus ellen merevlemez...

Zsarolóvirus ellen merevlemez kidobása?

Figyelt kérdés
Bekapcsoltam a gépem és az összes programom megnyithatatlan lett. Csak abparancsikon maradt. Futtattam egy Eset Online scannert, futtatás közben bejött, hogy "Your files have been encrypted due to security problems." És egy halálfej, meg hogy visszanyerhetem a fájljaim, regisztráljak és vegyek bitcoint. Ezután átnevezett kb. minden fájlt. A gépem gyakorlatilag tele tette olvashatatlan fájlokkal. A helyzet az, hogy 2 zenén, egy önéletrajzon és egy hivatalos levélen kívül semmi nem volt a gépemen, és ezek sem olyan fontosak, telomon is rajta vannak. Fogtam, kiszedtem a merevlemezt. Az megoldás, ha nem használom? Buktam 3 felesleges fájlt, egy VLC-t meg egy Chrome-ot. Visszaélhetnek valamivel esetleg? Használni a HDD-t ezek után biztos nem fogom, inkább veszek egy ezresért másikat.

2020. okt. 21. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem volt rajta fontos állomány, akkor - még a legrosszabb esetben is - simán újratelepíted rajta az operációs rendszert (esetedben feltételezem a Windowst - a telepítő lemezkép ingyenesen, nyíltan elérhető a Microsoft oldaláról), aminek folyamán eltávolíthatod, újra létrehozhatod a rajta levő partíciókat, majd formatálva azokat, eliminálhatod a kártevő utolsó maradékát is, nem kell új merevlemezt venned, feleslegesen pénzt kidobnod.
2020. okt. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Fsms ***** válasza:
83%
formatáld le a lemezt és ok lesz, ezért ne vegyél újat.
2020. okt. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az önéletrajzos adstaimmal nem tudnak visszaélni? E-mail, lakhely? Nem vagyok túl jártas a vírusokban. Chrome-os jelszavaimmal?
2020. okt. 21. 14:39
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
A zsarolóvírusok nem az adatok lopásával zsarolnak - nem jó zsarolási alapnak - hanem azok lekódolásával.
2020. okt. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ideje visszatérnem linuxra win7-ről.
2020. okt. 21. 15:10
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Win7? Ez mindent megmagyaráz. Nem véletlenül erőltetik a 10-et, hanem mert arra adnak ki security update-eket, illetve a defenderben aktiválható egy erős zsarolóvírus elleni védelem is. (mondjuk utóbbi kellemetlen, mert minden olyant is akadályoz picit, amit engednie kéne)
2020. okt. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Én napi szinten használom a Windows 7-et (Egy másik HDD-n a Windows 10 is fent van), és biztonságos, különben miért nem kaptam még vírust a gépre? Csak nem azért, mert veszélyes weboldalakat nem látogatok?

2020. dec. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!