Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Zsaroló levelet kaptam,szerint...

Zsaroló levelet kaptam,szerintetek valós a veszély?Lásd a róla készült screenshotot.

Figyelt kérdés

Citromail-en jött ma ez a levél.Szerintetek komolyan vegyem?


[link]


Az egyébként tény hogy elvileg valóban készülhetne rólam olyan kompromittáló videó,mert hát igen,a média fogyasztási szokásaimba valóban beletartoznak felnőtt tartalmak is :-D


Viszont nekem az gyanús hogy pl. azt is írja hogy "Látom a teljes névjegyzékét a telefonjáról" hogy azt hogy,amikor nincs is rajta net és a géppel sem szoktam szinte soha összekötni.


Viszont megint csak ami mellette szólhat,hogy pont az előbb,tehát az email megnyitása után azon kaptam az Avastot hogy a viselkedés védelme ki volt kapcsolva :-( Bár ilyen is volt már máskor is,héba-hóba.(Most amúgy persze közbe elkezdtem a vírus keresést is ezerrel.)


Saját tippem egyébként az hogy csak blöff,tehát csak próbál rám ijeszteni és így bepalizni.Ill. ha esetleg nem is az,az biztos hogy akkor sem fogok fizetni neki,ha meg emiatt tényleg elküldi a fb ismerőseimnek hát akkor küldje,végül is egy közép korú egyedülálló férfi mégse nézhet folyton Buci Macit,és ha ezt esetleg valamelyik ismerősöm nem képes felfogni akkor az legyen az ő baja :-D


Ha valaki már kapott is ilyet attól természetesen pláne szívesen vennék egy véleményt!


Előre is köszi!!!



2021. ápr. 21. 18:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez még mindig fut? Töröld le, ne foglalkozz vele!
2021. ápr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Tök vicces hogy hol tegeződik, hol magázódik. :)
2021. ápr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2-nek: mert nyilván eredetileg angol vagy ki tudja milyen nyelvű a szöveg,és a gugli így fordította le a zsarolónak.
2021. ápr. 21. 18:31
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
#3 Nyilván. Csak annyit írtam hogy tök vicces. Azt viszont én sem értem hogy mi a frászkarikáért nem törlöd az ilyeneket olvasatlanul? Egyáltalán minek van neked citromailes címed?
2021. ápr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez már nagyon régi trükk, kamu.
2021. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#4: Az első kérdésedre a válaszom: kíváncsiság? :-D Ne feledjük,hogy először ugye csak a levél címét láttam,miszerint "Sikeresen bejelentkezett, a készülék összes adata átmásolásra került." és hát igen,kíváncsi lettem hogy a miafa... hova,és milyen készülékem.


Ill. a második is jogos kérdés természetesen,de hát erre meg mit is mondjak,valamiből,ill. valakiből a citromail üzemeltetőinek is meg kel élniük :-D Meg régóta meg is van már ez az email cím,és már csak megszokásból is ragaszkodom hozzá.


Ettől függetlenül már persze van jó ideje gmailes fiókom is komolyabb helyekhez ill. komolyabb levelekhez.

2021. ápr. 21. 20:22
 7/17 Elite man válasza:
100%
Azóta történt valami ? :D
2021. ápr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#7: nem.Nyilván valóan tényleg csak blöff volt az egész.
2021. ápr. 25. 14:02
 9/17 anonim válasza:
100%
Ilyet kaptam én is 21-én ugyanez a szöveg
2021. ápr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Természetesen ên bementem a rendőrségre.Én nem nézek ilyeneket,viszont manapság gondolom én kêszüléken levő fotóid,videóid alapján,egy hozzáértőnek semeddig nem tart egy ilyen videót kreálni,vagy egy fotót.Azt mondták nincs vele további teendő.
2021. ápr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!