Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha Kína birtokolja a Bitcoin...

SIDLER22 kérdése:

Ha Kína birtokolja a Bitcoin hálózat 75%-át akkor miért nem használják ki az 51%-os támadást?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom a Bitcoin egyik sebezhetősége az 51%-os támadás. Úgy hallottam, hogy a Bitcoin bányászat 75%-a Kínában van. Vagyis a kínai kormány vagy a különböző kínai cégek (hacsak nem egy cégről van szó) simán meg tudnák játszani ezt.

Miért nem teszik?



2021. jún. 10. 16:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem Kína birtokolja, hanem többmillió kínai emberke.
2021. jún. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát én pedig nagy bányákat láttam összesítve nagy hangárakban. Azokat egyesével mindegyiket egy teljesen különálló ember birtoklja?
2021. jún. 10. 16:50
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen
2021. jún. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Éppen összebeszélhetnek és csinálhatnak egy 51%-os támadást, de abban a pillanatban a btc árfolyama meredeken indulna a nulla felé, úgyhogy a bányászhardverbe fektetett pénzük se érne onnantól semmit, meg a támadással megszerzett bitcoin sem.
2021. jún. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennek annyi értelme van, mintha azt kérdeznéd hogy ha Tóth Józsi birtokolja a Csokinyuszi kft 75%-át, akkor miért nem gyújtja fel a csokinyuszigyárat.

Ha a bitcoin ellen valaha lesz 51%-os támadás, akkor azt nem a minerek, hanem a kínai kormány fogja csinálni, a bányákba géppuskákkal bevonulva. Nem gondolom hogy valaha is megtörténik, de nem látunk a jövőbe. Ha Kínában elharapódzik a vagyonmentés, adóelkerülés meg hasonlók, bármelyik pillanatban születhet egy olyan döntés, hogy a bitcoint ki kell végezni. A kínai vezetés ennél cifrább dolgokat is csinál szemrebbenés nélkül.

2021. jún. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es ezt nem igazán értem. Ha csinálnak egy Double Spending-et majd instant el akarják adni azt nem tudják megcsinálni? Miért nem? Gyorsabban reagál a tőzsde meg a cégek mint az ő rendszerük? Vagy elfogynak a likviditás?
2021. jún. 12. 06:15
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#6: Ez olyan mintha fogadnál a haveroddal száz forintban, hogy neki mersz menni százzal egy betonfalnak. A fogadást megnyered, de se autód nem lesz, meg te is megsérülsz. Száz forintért.
2021. jún. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Oké ezt értem. De ha én most egyszer csak beutalnék 100 000 Bitcoint mondjuk Binance-re akkor azt ki tudnák nekem fizetni Fiat-ba nem?
2021. jún. 12. 08:35
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem fizetnének semmit fiatba. A piramisjáték kezd összedőlni.
2021. jún. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#6: ha megjelenne egy double spend a blockchainen, 30 másodpercen belül el lenne vele árasztva a twitter, az árfolyamok azonnali zuhanásba kezdenének (feltéve hogy a tőzsdék nem fagyasztanák be a kereskedést azonnal), rémülten figyelné mindenki, hogy a következő blokkot a double spendesre, vagy a legutolsó tisztára fűzik-e. Ha utóbbi, akkor vad spekuláció kezdődne, hogy mi az isten történik, további feszült várakozással. Ha előbbi, akkor jönne a totális pánik. Percenként jelentenék be az új forkokat, előre megírt szövegekkel és whitepaperekkel, ugyanis sokan készülnek erre a pillanatra. Senki se tudja, mi lenne ezután.


#8: Nem, nem utal ki az OTP számládra milliárd dollárokat, ezt te se gondolod komolyan.

2021. jún. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!