Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A cégeket érintő zsarolóvíruso...

A cégeket érintő zsarolóvírusos támadásokban ők maguk hibásak lehetnek valamennyire?

Figyelt kérdés

2021. júl. 6. 11:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

Olyan értelemben igen, hogy sok helyen tojnak a védekezésre. Természetesen ha ennek ellenére is káruk keletkezik, azt már nem lehet átvitt értelemben sem rájuk fogni, és távol álljon tőlem az áldozathibáztatás, de a rendszergazdájuknak illik tisztában lenni a potenciális veszélyforrásokkal.

Persze, sokszor ez önmagában kevés.

Az előző munkahelyemen hiába lobbiztam azért, hogy legyen normális vírusvédelmi megoldásunk, a válasz az volt, hogy felesleges, ott a Defender. (Igaz, hogy a gépparkunk negyedén Win7 futott, és a Win10-re frissítés a hardver korossága miatt nem volt opció, de sebaaj...) Mondanom sem kell, hogy a sokak által annyira favorizált Defener mellett szépen besétált a zsaroló.

Ja, hogy akkor állítsuk vissza mentésből? De milyen mentésből? Amikor szóvá tettem, hogy jó lenne valamilyen rendszres biztonsági mentési megoldást kiépítenünk, a válasz az volt, hogy kaptam egy 10-es csomag DVD-t. (Még csak nem is újraírhatót.) Aztán oldjam meg a rendszeres mentést. :D

Szóval: tényleg nem az áldozatokat akarom hibáztatni, de sok olyan eset van, amikor egy kis előrelátással megelőzhető, vagy minimális macerával orvosolható lenne a baj. De a legtöbb helyen a vezetés inkompetens, a rendszergazda szavára meg semmit nem adnak, mondván "mit akar ez még több kiadást?"

2021. júl. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Keressünk bűnbakot..!


(vagy már megis találták a személyedben?)

2021. júl. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
Persze, mégis ki lenne a hibás? Ahol van megfelelő informatikai szabályzat, az be is van tartatva, a dolgozók fel vannak készítve, a hálózat rendesen össze van rakva, a gépek és az eszközök frissen vannak tartva, ott egy ilyen támadás esélye majdnem 0%, ha pedig mégis beüt a krach, a mentésből vissza lehet állni.
2021. júl. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
41%
Ha otthagyom járó motorral az autót és ellopják, akkor valamennyire én is hibás vagyok?
2021. júl. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

Bármennyire is felkészül egy cég, ha Mancika rákattint egy emailben érkező "kattints ide, hogy megkapd az ajándék ájfónodat" linkre és valamilyen windows még nem foltozott hibát kihasználva telepíti a vírust.

Nem lehet minden ilyen esetet a cégek meg az informatikusok nyakába varrni, hogy ők voltak a hibásak. Van amikor a cég a hibás, máskor meg nem.

2021. júl. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

#4: Lásd: jármű önkényes elvétele vs. lopás.

De például a biztosító is mentesülhet a fizetési kötelezettség alól ("az autó védelmi berendezése nem működött").

2021. júl. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

#5


Minden cégnél kellene, hogy legyen informatikai képzés, amelynek keretében szépen elmagyarázzák a dolgozóknak, hogy az ilyen linkekre nem kattintunk rá.

2021. júl. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Úgy van, egy minimális alapképzést mindenhol illene tartani az alapvető biztonságról. Meg ott kezdődik, hogy nem fészbúkozunk céges gépen, magánlevelezést sem folytatunk ott, stb.
2021. júl. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

7. mert az aztán sokat ér ha Mancika az ingyen ájfónt látja a szemei előtt vagy ha egyetlen betűben különbözik egy link a céges linktől, vagy ha egyszerűen csak megszokásból rákattint valaki egy linkre, mert az elmúlt 1 évben soha nem volt semmi gond és még sorolhatnám.

Bevallom egyszer még engem is sikerült becsapni egy belső tesztelésnél, amikor egy a cégeshez hasonló emailt küldtek, hogy teszteljék mennyien kattintanak rá, és csak két betű volt felcserélve, nem vettem észre. Pedig azt hittem engem aztán nem tudnának átverni.

Szóval elméletben szépen működik minden, a gyakorlat már más.

2021. júl. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
#6 jézusom, látom nem érted mire akartam a példával rámutatni.
2021. júl. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!