Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi lehet ez? Már egy hete...

Mi lehet ez? Már egy hete bekapcsolásnál kb. fél óra alatt áll fel a rendszer. Az egyik svchost. Exe és a wuauclt. Exe felmegy 150 000 K fölé :O ma már 300ezer fölé ment a wuauclt. Ez milyen vírus vagy mi ez?

Figyelt kérdés
Kicsit idegesítő már,hogy bekapcsolás után fél óráig nem tudom használni a gépet
2010. szept. 6. 08:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Start - Futtatás - „msconfig” - OK. Nézd meg az automatikusan induló programokat, és tiltsd le, amelyikre nincsen szükséged.


Telepítsd fel a CCLEANER programot: [link]


... és futtasd le.

2010. szept. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

wuauclt.exe = Windows Automatikus Update Client


Ha nem akarsz frissítéseket le is tilthatod.

Ha akarsz,akkor beállíthatod úgy,hogy ne telepítse automatikusan.

2010. szept. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Az a szép, hogy ha letiltod az automatikus frissítést, ez a wuauclt.exe akkoris elindul. Az svchost meg az ő úgymond vezérlője, tehát az is. Én ki szoktam lőni mindkettőt feladatkezelővel. Nincs vírus vagy valami, sajnos csak az "alap" MS dolgok ezek.
2010. szept. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkinek :) elsőnek : tisztítani mindig szoktam,automatikusan uinduló progikat is szoktam nézegetni,de azért köszi a segítséget :)
2010. szept. 6. 09:27
 5/19 A kérdező kommentje:
kilőttem már én is sokszor,de akkor meg nincs hang youtube-on..érdekes,hogy hogy jön össze a kettő
2010. szept. 6. 09:28
 6/19 A kérdező kommentje:
meg azt nem értem még,hogy miért csak egy hete csinálja ezt? 5éve avastom va,nem értem egyszerűen
2010. szept. 6. 09:30
 7/19 anonim ***** válasza:
Svchost: a trójai és egyéb támadások első számú célpontja. Azonnali víruskeresés kellene és utána nagy vírusirtás. Valami (vagy több valami) van azon a gépen.
2010. szept. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ezek alapvető Windows-folyamatok (ugye frissítés a wuauclt.exe, a másik is alap: hálózat, progik indítása, stb., ha jól tudom).

De ekkora memóriahasználat nem normális.

Malwarebytes' Anti-Malware, Spyware Terminator, ESET online scan fussanak.


Nem tudom, eredeti vírusirtót használtál-e, de ha véletlen nem, akkor a jövőben azt tedd.

Ha pedig ESET termék, azt be kell állítani, a honlapjukon írnak róla.

2010. szept. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Utolsó voltam: azt utólag olvastam, milyen vírusirtód van... Tehát a válaszom az a része tárgytalan.


Ha öt éve használod, amennyiben először hagy cserben, talán hagyd fent... Bár te tudod, ezek után megbízol-e benne. Ha nem, akkor eredeti Windows-ra: Microsoft Security Essentials

2010. szept. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
malware és spy vizsgálat is volt ezekkel kezdtem de nem találtaK semmit :S de közbe hallottam hogy ki kell kapcsolni a rendszervisszaállítást és csökkentett módba megpróbálni,ez szokott segíteni?
2010. szept. 6. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!