Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi lehet ez? Már egy hete...

Mi lehet ez? Már egy hete bekapcsolásnál kb. fél óra alatt áll fel a rendszer. Az egyik svchost. Exe és a wuauclt. Exe felmegy 150 000 K fölé :O ma már 300ezer fölé ment a wuauclt. Ez milyen vírus vagy mi ez?

Figyelt kérdés
Kicsit idegesítő már,hogy bekapcsolás után fél óráig nem tudom használni a gépet
2010. szept. 6. 08:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha badarságot mondok, majd megcáfolnak. De úgy tudom, a csökkentett mód, kikapcsolt rendszer-visszaállítás nem a kártevők felderítésében segít, hanem azok leirtásában. Csökkentett módban valószínűleg nem futnak; a rendszer-visszaállítás pedig ugye, mivel ki van kapcsolva, nem hozza őket vissza.


Fura ha a 3 progi nem talált semmit... Futtasd végig az avast!-ot is, a legfrissebb, 100906-1 adatbázissal, HÁTHA. Számomra fura, hogy ezen a gépen ne legyen semmi...

2010. szept. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nekem a rendszer visszaállítás mappájában volt egyszer vírus.Ez a rendszermappa elég nehezen hozzáférhető,de mégis nagyon könnyen törölhető a tartalma a rendszer visszaállítás kikapcsolásával.Ekkor a benne rejtőző vírus is törlődik./utána persze vissza kell kapcsolni/
2010. szept. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Rendszer-visszaállítás kikapcsolása után újrainditás, vírus leirtása, visszakapcsolás, aztán megint újrainditás. Ez a menete.
2010. szept. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ma hoztak egy laptopot, azzal, hogy a rendszergazdai oldalon fagy. Két fertőzött .TEMP fájl volt rajta, az egyik WER2b5adir00\svchost.exe mdmp... A laptop gazdája Internet Explorer8 böngészőt használt, a védelem Avast. Lehet, hogy nálad is ilyen ideiglenes internet fájlok okozzák a bajt. Kikapcsolt rendszer-visszaállítással kikapcsolás, újrainditás után sikerült törölni. Ha megadja az elérési útvonalat, akkor a Total Commanderrel is meg lehet találni és végleg törölni.
2010. szept. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Szerintem futtass egy normálisabb vírusirtót! Az avast!-nak valamit most variálnak az adatbázisával (kicsinyítik, vagy mi), tehát most főleg nem a legalkalmasabb...
2010. szept. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkinek,de már megjavult :) nem tudom hogy hogy,de már nem fogja a gépet...pedig semmit nem csináltam,mert időm se volt rá hogy 4órákat vírusirtózzak,de a lényeg hogy elmúlt :)
2010. szept. 12. 10:09
 17/19 A kérdező kommentje:
szerintem csak az avast hülyült meg
2010. szept. 12. 10:10
 18/19 anonim ***** válasza:

Igazad van, lehet.

Feltehetsz másik vírusirtót, kb. 5 vagy 10 perc az egész, és nem lesz bugos.

2010. szept. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ezért "hülyült meg" egy sor vírusirtó: [link]
2010. szept. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!