Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan szüntethető meg DNS...

Hogyan szüntethető meg DNS rebind támadás?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy amikor ez azt oldalt böngészem akármilyen eszközről, akkor a routerem folyamatosan DNS-rebind támadást emleget a logban:


Sun May 22 22:17:49 2022 daemon.warn dnsmasq[2802]: possible DNS-rebind attack detected: googlecm.hit.gemius.pl


Ezt meg lehet szüntetni valahogy? Egyáltalán mi ez a domain, googlecm.hit.gemius.pl?



2022. máj. 22. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:

A Gemius egy elektromikus marketinggel foglalkozó piackutató, tanácsadó cég - hozzájuk tartozik a gemius.pl domain is. Viszont a gyakorikerdesek oldala nem használja ezen szolgáltatót (pláne nem olyan módon, hogy az DNS-binding támadást okozzon).


Ha rákeresel az adott hosztra:

[link]

mindenféle kártevő-eltávolításról tartalmazó oldalra lelsz - például:

[link]

nézd meg a telepített programjaidat, a böngészőbővítményeidet, végezz teljes körű kártevőkeresést - lehetőleg minél több eszközzel - mert ilyet nem kellene produkálnia.


Nem mellesleg ezért érdemes reklámblokkolót - például uBlock Origin - is használni.

2022. máj. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de biztosan nem vírusról van szó, mert a hálózaton lévő összes eszköz generálja a hibát... Ha bekapcsolom az adblockert, akkor nem kezdi ömleszteni ezt a hibaüzenetet, de az nem megoldása a problémának.
2022. máj. 23. 02:09
 3/5 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy az 1.1.1.1-et használom DNS szolgáltatónak és szerintem az okozza a hibát, hogy ezt a gemiusos címet a böngésző más dns-el akarja feloldani... De csak tippelem. És nem értem, hogy miért.
2022. máj. 23. 02:11
 4/5 anonim ***** válasza:

"Köszönöm, de biztosan nem vírusról van szó, mert a hálózaton lévő összes eszköz generálja a hibát... "

Nem is feltétlen vírus, inkább szükségtelen program.


"Ha bekapcsolom az adblockert, akkor nem kezdi ömleszteni ezt a hibaüzenetet, de az nem megoldása a problémának."

Pedig - miután egy kicsit utánanéztem - ez lesz a megoldás: a gondot a Google egyes hirdetéseibe - amit a gyakorikerdesek.hu már használ - épített a Gemiusnak "hazabeszélő" szkriptek okozzák. Ha használod a reklámblokkolót, akkor szűrheted a Google hirdetéseit, a Gemius kéretlen adatgyűjtését és - megfelelő szűrőfeltételekkel ( [link] ) - még az Internetes, publikus IP-címen levő oldalak privát hálózati hozzáférését is.


"Az kimaradt, hogy az 1.1.1.1-et használom DNS szolgáltatónak és szerintem az okozza a hibát, hogy ezt a gemiusos címet a böngésző más dns-el akarja feloldani... "

Nem ez nem egy egyedi eset: mindenhol - kivéve Oroszországot: ott 0.0.0.0-ra, de jelen helyzetben nem meglepő - 255.255.255.255 IP-címre akarja feloldani a hosztot:

[link]

[link]

még a Gemius authoratív névszervere is:

[link]

2022. máj. 23. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Shaddark ***** válasza:

Windows\system32\drivers\etc

host fájlba beírod

0.0.0.0 googlecm.hit.gemius.pl

Vagy letöltöd és cseréled erre, ez kiszűri az legtöbb hazabeszélést.

(Ebbe is írd be ha esetleg nincs benne)

[link]

[link]

És használj ADblockert.

2022. máj. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!