Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha beteszek egy memóriakártyát...

Ha beteszek egy memóriakártyát a mobilba és a mobil memóriája helyett arra fotózok csökken az adatbiztonság?

Figyelt kérdés
2022. aug. 8. 09:36
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
9 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb abban az értelemben, hogy a memóriakártya kilopható egy telefonból, de az életszerűsége ennek a példának nem túl nagy. Aki lopni akar, az nem babrál a telefonnal és hagyja ott a készüléket csak hogy egy kis elemét vegye el.
2022. aug. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem lopásra gondolok hanem hogy biztonságosabb e adatvesztés, tönkrementel szempontjából a mobil beépített memóriája mint az SD kártya memóriája?
2022. aug. 8. 09:41
 3/18 anonim ***** válasza:
Más szempontból nézve a "biztonság"-ot, ha a telefon tönkremegy, lehet a kártya megússza, de ez fordítva is igaz lehet, kérdés mire nagyobb az esély. Szóval, ha nincs felhőbe automata mentés, akkor kérdés ez mennyit számít.
2022. aug. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Pont hogy akkor számít...
2022. aug. 8. 09:45
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindaddig amíg csak 1 példányban van meg az adott tartalom, nincs biztonságban. Mindegy hogy ez az egy darab forrás milyen tárolót jelent.
2022. aug. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is a memo kártyára fényképezek, de azt rögtön át lehet másolni a belső memóra is - vagy fordítva. Én kb. 2 naponta lementem a PC re. Így nyugodt vok
2022. aug. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

#5-össel egyetértek, ha nem akarod, hogy netre kerüljön a mentés, akkor valami helyi automata mentési egység a legkényelmesebb megoldás, csak nem olcsó.

Ha a berakott SD-re és telóra is ment együtt talán valamivel jobb megoldás, mint egy eszközre, de fizikailag egy helyen van, így szerintem ebből a szempontból nem elég jó.

2022. aug. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem, itt az a gond hogy a telefon meg van telve. Rákerül a gépre netre de fontos adat
2022. aug. 8. 10:16
 9/18 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, mert sokszor van olyan hogy x napig nincs gépre kötési lehetőség (nyaralás). Tehát az a kérdés számomra, hogy addig is hova tároljam? Belső memória vagy Sd kártya? (Lopás nem számít, akkor úgy is minden veszik, törés nem lesz, vigyázok rá) (Bocsi hogy itt kérdezem, csak túl hasonló lenne a kérdés, ha újra feltűnném)
2022. aug. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Mindenképpen a felhő a megoldás ha van szabad wifi engem csak maga a technika szempontjából érdekel hogy az SD kártya rosszabb e mint a saját memória meg az sem mindegy hogy addig hol van amíg a felhőbe felkerül
2022. aug. 9. 06:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!