Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Más is röhejesnek találja,...

Nessie Cullen kérdése:

Más is röhejesnek találja, hogy az iskolákban alig van szó a számítógépes vírusokról?

Figyelt kérdés
Általánosban leírtuk hogy trójai, meg féreg és hogy milyen jó a nod32. középsulis könyvben meg van róla két oldal...
2010. szept. 30. 20:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen iskolában...

Egy általános iskolában miért akarsz róla tudni?

Vagy ha igen, akkor keress utána a neten, nem fogod megbánni.

2010. szept. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

jobbat mondok: nekünk általánosban SEM volt :D az egész infóoktatás röhejes, ha nem azon a szakon vagy :D

(plusz, nem sértésnek, de maga a nod32 is röhejes, mert a neve sokszor nagyobb, mint a védelme xD)

2010. szept. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
Szerintem elég nagy hiba, hogy nem tanítják. Én informatika szakon vagyok már 3. éve és azt a ********* Microsoft Office-t tanuljuk ami már a könyökömön jön ki. 13 éves húgom vágja az ezzel kapcsolatos dolgokat és mégis ilyen hülyeségeket tanítanak.
2010. szept. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Vazze, van középsuli, ahol tanítanak infó elméletet? Most infó szakos vagyok, középsuliban faktos voltam, de egyetem előtt egy betű nem sok, annyi elméletet nem tanítottak, csak érettségi előtt odavágták a tételeket, hogy ezeket kell tudni.
2010. szept. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Azért van ez így, mert az iskolákba nagyon sok olyan jár, akiknek gőze nincs a számítógépekről, és nem is érdekli, ezért nem is tanítják, csak az Office-t. Az már más kérdés, hogy a szakiskolákban miért nem tanítják, bár hazánk nem éppen a kiváló oktatási rendszeréről híres.
2010. szept. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
A tesóm tanára be se tudta kapcsolni a gépet. amúgy én is kívülről vágom az office alapjait, pedig még csak 9-es vagyok. meg olyat írtak: célszerű egyszerre több vírusirtót használni. mindezt a tankönyvbe! hát még sosem hallottak az összeakadásról?
2010. szept. 30. 21:10
 7/21 anonim ***** válasza:

Csak nálunk jó az infó oktatás? :O

office html sql .. pascal delphi, amit akarsz :D

2010. szept. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Infó szakközepet jártam xD Már letettem (tavaly).

Egy vicc xD Office, Free Pascal és alapvető Photoshop volt az 5 éves tananyag xD

Az összes "Vírusok" annyi volt amennyi tételt kidolgoztam... és pont azt húztam szóbelin! xD


Dumáltam a Joke-ktől a Diallereken át a Keyloggereken keresztül az agyonnyammogott Trójaiíg mindenről. xD

Ha kell feldobhatom. Amúgy azért nem oktatják, mert a civil nem találkozik vele érdemlegesen. Vagyis nem fog nekiállni Assembly környezetben visszafejteni a vírus kódját és belepiszkálni a céljának megfelelően :)


Tényleg vicc. A Nod32 pedig jó vírusírtó... Dekornak. Tetszik a Menüje xD De más haszna nincs xD


Nem is használok aktív vírusirtót. A Routeremet pöpec beállítottam szóval tűzfal megvan és folyton kéznél van egy Kaspersky 2010 Rescue CD érvényes Licenc kulccsal.

Felrak egy ideiglenes Linux partíciót és arról vizsgálja le a gépet. (Közbe tudsz netezni :) )

Hetente berakom egy estére a lemezt és reggelre kész az alapos keresés. Így nem fékezi víruskereső a gépemet :)

2010. okt. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Meg van szabva hogy mit tanítsanak. Én heti két órába tanulok közép szintű informatikát, de többet tudok az informatikában olyan dolgokról amiket nemigen tanítanak...
2010. okt. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nem röhejesnek tartom, viszont én egész konkrétan emiatt szívtam - amiatt, hogy nem tanultunk semmit a vírusvédelemről.

Azt hittem, elég egy vírusirtó; hogy nem kell naprakésznek lenni a szoftvereknek, stb... Lett belőle napi átlag 5-10 vírusriasztás, amiket nem tudtam értelmezni.


Na, azóta érdekel engem (nem is kicsit) a téma.

Amúgy vállalok embereknek (gyakorlati) tanácsadást, segítséget; csak azt nem vállalom, hogy agyonfertőzött rendszert megtisztítsak, mert ott azért többet ártanék, mint használnék.


17/L

2010. okt. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!