Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Más is röhejesnek találja,...

Nessie Cullen kérdése:

Más is röhejesnek találja, hogy az iskolákban alig van szó a számítógépes vírusokról?

Figyelt kérdés
Általánosban leírtuk hogy trójai, meg féreg és hogy milyen jó a nod32. középsulis könyvben meg van róla két oldal...
2010. szept. 30. 20:30
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Én aztán tényleg sokkal idősebb vagyok nálatok, 1992-ben végeztem el az első tanfolyamot, egészen 2007-ig bármi gond volt, csak egy telefon és ott volt az informatikus. Aztán amikor itthon is volt már gépem, a saját káromon tanultam meg (trójai, újratelepítés), hogy mennyire kell komolyan venni a netes számítógépek védelmét. Azóta ez a harmadik gépem, rengeteget tanultam a netes fórumokon.

Ami az oktatást illeti, taníthatnának Biztonságot (fizetős és ingyenes védelem, tűzfal, ha mégis baj van, akkor mit lehet tenni). Taníthatnának MSOffice mellett LibreOffice-t (sokkal jobb és ingyenes), CD-DVD író-olvasó-használatát, a böngészőket (Firefox, Chrome, Opera), a levelezőkliens használatát, azt, ha mégis bejutott valami a gépre, akkor se essünk pánikba, hanem cselekedjünk. És általában sok mindent, pl. a kábeles, a mobilnetekről, az USB modemekről, okostelefonokról, tabletekről, mindenféle eszközről. Egyszóval sokkal komolyabban kellene venni ezt az egész számítástechnika tanítást.

2012. dec. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!