Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Más is röhejesnek találja,...

Nessie Cullen kérdése:

Más is röhejesnek találja, hogy az iskolákban alig van szó a számítógépes vírusokról?

Figyelt kérdés
Általánosban leírtuk hogy trójai, meg féreg és hogy milyen jó a nod32. középsulis könyvben meg van róla két oldal...
2010. szept. 30. 20:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

A kommenteket is visszaolvastam most... Így írok még egyszer:


Azt látom, hogy a korosztályom (főleg a többi lány) nem ért a gépekhez; nem tudja, mi az a Firefox, és azt főleg nem tudná elmagyarázni, milyen biztonsági kockázatokat rejt magában az IE6 használata; vagy ha elavult Firefoxunk van. Mióta (többek között emiatt) megszívtam, azóta tanultam annyit (fórumok, szakmai oldalak, tapasztalatok, stb), hogy konyhanyelven el tudnám mondani.


Szóval nem is a "műszaki" szintű oktatása kéne a számítógépes biztonságnak, hanem a gyakorlati, konyhanyelvű..


Az ismerőseim, barátnőim jó PowerPoint bemutatókat készítenek, viszonylag igényes munkáik vannak Word-ben. Közben az egyik a gépemen nem tudott volna elkezdeni gépezni, mert nincs kint az IE ikon, és nem tudta, mi az a Firefox. Egy másik nem tudta, mi az az Intéző. A harmadik a dátumot nem tudta megnézni, és infón azt kérdezte tőlem.


Bocsánat, hogy hosszú voltam. :-)



Megint a 17/L

2010. okt. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Én szívesen tanulnék egy kis elméletet.
2010. okt. 1. 17:19
 13/21 anonim ***** válasza:

:)


Vírusirtásról szeretnétek tudni akkor itt vagyok :)


Egy nagy szívásom után elkezdtem utánaásni a témának...

Nem azt mondom, hogy mindent tudok, de magasan többet mint akár a szaktanárom. xD

2010. okt. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

na, ismét írok én is :D

sajnos igaz, hogy sokan nem vágják még azt sem, ami a legalapabb... röhej ez a szint az oktatásban... én magamtól tanulok, senki tanár nem magyarázott nekem még semmit, csak az office-t, de azt is tudtam már előtte XD Most ott tartok, hogy MySQL, Flash, és ilyesmi...


Hozzám is lehet fordulni, ha segítség kell :D Mondjuk nod-os cuccal, ne, nekem az nem jött be, kaspersky-t használok XD Én is konyhanyelven magyarázok, mivel nem volt honnan szakkifejezéseket hallani :"D

2010. okt. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Kedves Ifjúság! Sokkal idősebb vagyok nálatok, korosztályomban én vagyok az informatikai "fehér holló". Tizennyolc éves gyakorlatom van, elsők között ültem PC elé ebben az országban. Amerikából hazatért tanárunk akkor olyan elméletet tanított, amiből sokáig megéltem. Aztán együtt fejlődtem a programokkal, op. rendszererekkel. Véleményem szerint a szegényebb családokat a padlóra küldheti a WINDOWS vagy az MS Office megvételének erőltetése, nem mindenki tud torrentet használni, nem tanítják az internet biztonságát, nem magyarázzák el, hogy vannak ingyenes alternativák (pl. OpenOffice.org), hosszan lehetne sorolni. Az informatikai alapfokú oktatás a béka hátsó fele alatt van.
2010. okt. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok, harmadszor. Utolsó: nem csak a szoftverek megvétele miatt vonnak el pénzeket az emberektől. Nem akarom megbántani a szerelőket, vírusirtással pénzért foglalkozókat, DE ott is elég nagy pénzelvonás van, hogy az embereket nem tanítják meg gépet használni, lást fentebbi két válaszom.


Egy lánytól nem várható el, hogy a Google-n és különböző fórumokon utánaolvassanak a dolgoknak; vagy otthon kísérletezgessenek - nagyon kevesen tesszük ezt meg. A suliban kéne számítógép-használatot oktatni.


Egyébként a női infótanárok se értenek a dolgokhoz. A tantervben szereplő szoftvereket megtanítják, de mikor vírusos gondjaim voltak, a tanárom csak annyit tudott mondani, hogy ő NOD32-t használ. Köszönöm, de ezzel nem oldotta meg a gondomat.

Egy másik tanárom 4.8-as avast!-ja törölte az általam átküldött fájlt (ECDL előtt adatbáziskezelést gyakoroltam). Erre a tanárnő először azt írta nekem, hogy nem csatoltam a fájlt, másnap meg azt mondta, hogy a gép kiírta, hogy gyanús fájlokat észlelt...

De nem csak ez a két eset volt érdekes...


Persze, ez nyilván nem az ő hibájuk!! Tehát volt és jelenlegi tanáromat nem akarom megbántani! A hibát szerintem máshol kell keresni, nem az őt tudásukban/szorgalmukban...



A 17/L, harmadszor :)

2010. okt. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Hali

ha dobsz egy privátot szívesen beavatlak ezekbe a dolgokba...

2010. okt. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A www.femina.hu oldalon is szoktak ilyen cikkek megjelenni, de a www.biztonságportal.hu (www.pcworld segélyvonal.hu a fóruma) is leközöl ilyeneket időnként. A legfontosabb: 1. Legyen megosztott jogosultság a gépeden (rendszergazdai és saját fiók), frissitéseket és beállításokat kivéve innen NE használd a netet. A saját fiókról akármennyit lehet, de ehhez meg kell osztani a progikat is (pl. a Mozilla Firefox mindkét fiókról inditható legyen). Ez nagyon jó védelem, bármi történik, a rendszert nem tudja tönkrevágni. 2. Megbízható, kőkemény (nem Windows) tűzfal használata, vannak ingyenesek is, de a legjobb a komplex védelem (tűzfal, vírus- és kémprogram irtó, email-szűrés). Csak ezek fizetősek és nem olcsók. De vannak ingyenes vírus- és kémprogram irtók, tűzfalak is. Mindegy, melyiket telepited, de a lényeg az, hogy naprakész legyen (naponta automatikusan frissitse magát). Ésszel kell járni a neten, nem kell mindent megnyitni, csak úgy kivácsiságból. Postafiókra érkezett kéretlen levelet (spam) nem nyitunk meg, élből töröljük és beállítjuk rá a spamszűrőt. Nem hisszük el, hogy semmiért milliókat nyertünk. Két hetente vagy havonta le kell futtattni a vírusirtót kézi ellenőrzéssel, ha valamiért tiltakozik, azt nagyon konolyan kell venni. 4. Az operációs rendszer legyen a C-n, de csak az, minden saját mappa valamelyik másik meghajtón (D, R). 5. A pentdrive-ot idegen gépen használtad? Otthon futtasd le a viruskeresőt! És tiltsd le azt, hogy automatikusan megnyissa a Windows.

Egyszóval: ennyi lenne a legfontosabb néhány dolog, de ha ezt se tanítják biztonság címén, akkor mit?

2010. okt. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező: Ha valamilyen irányultságot érzel magadban, a gimiben, akkor neked kell utánnatanulnod, olvasnod, kersned stb. Hogy is nézne ki a gimis tananyag, hogyha már ott külön tanítanák az orvosi tárgyakat, külön a gépészeti részeket, magasabbfokú matematikát, operaéneklést, szóval minden olyan tárgyat, amik majd eztán fogtok lenni. A gimi az gimi. Mindenből annyit, hogy azért ne lehessen eladni benneteket a halpiacon. Van akinek ez is igen magas szinvonal. Nézegesd az oktatás rovatot, gimisták olyan példák megoldását kérik az olvasóktól, ami röhej, hogy nem tudják megoldani. Szóval csak azt tudom javallni, ha külön érdekel valami, akkor előtted a net, a legcsodálatosabb tananyag. Használd, és ne a gimidet ócsárold.
2010. okt. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Informatika,elektronika,elektrotechnika szakon összesen a microsoft office csomaggal, weblapszerkesztéssel,adatbázisokkal foglalkoztunk.

Meg persze töménytelen mennyiségű fps játékkal 5 egybefüggő órán.

2012. dec. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!