Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Eltávolítottam a "hitelesített...

Eltávolítottam a "hitelesített felhasználók" engedélyét az egyik meghajtómról, így nem férek hozzá a merevlemezen tárolt adatokhoz, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan felhasználót csinálni a gépem, amelyik csak egy merevlemezt lát, a többit nem. Azon belül pedig azt csinál, amit szeretne. (Nem teljes rendszergazdai jogosultsággal)

Bizonyos mappáknál elértem azt, hogy rendszergazdai jogosultsággal, annak jelszavával tudja megnyitni, de én az egész merevlemezre ezt szeretném kibővíteni.

Hogyan tudom ezt végrehajtani?

(A felhasználók (kivéve system, rendszergazda) engedélyét elvettem, ennek ellenére a másik user látta a merevlemezt, és módosítani is tudta)



2023. jún. 6. 00:11
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Jelenleg épp rendszer visszállítással próbálkozom, hátha visszállítja az elcseszett merevlemez jogait, és így én is (mint rendszergazda) hozzáférek.

Remélem sikerül.

Nem kellet nekem ez így estére

2023. jún. 6. 00:14
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem oldotta meg, még midnig nem tudom megnyitni a hattértárat.
2023. jún. 6. 00:45
 3/16 anonim ***** válasza:
Meghajtó, tulajdonságok, Jogosultságoknál a "Mindenki"-nek adj meg minden jogot, írás-olvasás...
2023. jún. 6. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Formázd le..
2023. jún. 6. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
NE (!!!) formázd le, mert akkor végleg búcsú az adatoknak és a visszaállítással lehet szenvedni.
2023. jún. 6. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
A formázást javasló válasz rosszindulatú volt.
2023. jún. 6. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Bizonyos mappáknál elértem azt, hogy rendszergazdai jogosultsággal, annak jelszavával tudja megnyitni, de én az egész merevlemezre ezt szeretném kibővíteni."

Ugyanazokat a beálíltásokat hajtsd végre, csak magán a meghajtón (igazából a gyökérkönyvtárán).


Nem tudom, miket állítottál be eddig, de a Windows jogosultsági rendszere elég nyakatekert. A tiltást például nagy körültekintéssel kell alkalmazni, mert az "erősebb", mint az engedélyezés, és ha mondjuk olyan csoportot tiltasz, amiben benne vagy, akkor kitiltottad magad a mappa/meghajtó eléréséből.

Most a legcélszerűbb azt lenne tenni, hogy rendszergazdaként eltávolítasz minden jogosultságot (és minden tiltást), és utána kiosztod azokat, amiket szeretnél. Ha azt akarod, hogy csak egyik felhasználó érje el, akkor csak őt add meg.

Arra ügyelj, hogy lehetnek úgynevezett örökölt engedélyek (bár egy gyökérkönyvtár esetén ez nem esélyes), olyankor az örökölt engedélyeket meg kell szüntetni.

Ha nem engedi, akkor saját tulajdonba kell venni.


Egyébként ezért (is) preferálom jobban a Linuxot. Ott ugyanez a művelet kb. 1 perc.

2023. jún. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7 Jelenleg azt a problémát szeretném megpldani, hogy egyáltalán nem férek a merevlemezhez hozzá.
2023. jún. 6. 07:48
 9/16 A kérdező kommentje:

Az, hogy meg legyen oldva, hogy a másik felhasználó ne tudja módosítani a meghajtót, most másodlagos probléma. Jelenleg én sem érem el a háttértárat. Próbáltam a TrustenInstallernek visszaadni a jogokat, illetve mindenkinek teljes hozzáférest adni, de nem működött.

Egyébként, úgy kezdtem hogy megnéztem egy üres mappát hogyan tudok úgy módosítani, hogy ahhoz rendszergazda jelszava kelljen. Az működött is, de a merevlemeznél már gebaszos volt. Ezért szedtem le a hitelesített felhasználók engedélyét, és úgy kotlott meg a sztori

2023. jún. 6. 08:00
 10/16 anonim ***** válasza:

Saját tulajdonba kell venni.

Keress rá erre Google-vel:

windows saját tulajdonba vétel

2023. jún. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!