Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Eltávolítottam a "hitelesített...

Eltávolítottam a "hitelesített felhasználók" engedélyét az egyik meghajtómról, így nem férek hozzá a merevlemezen tárolt adatokhoz, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan felhasználót csinálni a gépem, amelyik csak egy merevlemezt lát, a többit nem. Azon belül pedig azt csinál, amit szeretne. (Nem teljes rendszergazdai jogosultsággal)

Bizonyos mappáknál elértem azt, hogy rendszergazdai jogosultsággal, annak jelszavával tudja megnyitni, de én az egész merevlemezre ezt szeretném kibővíteni.

Hogyan tudom ezt végrehajtani?

(A felhasználók (kivéve system, rendszergazda) engedélyét elvettem, ennek ellenére a másik user látta a merevlemezt, és módosítani is tudta)



2023. jún. 6. 00:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ha már össze vissza elállítgattál mindent akkor jobban jársz ha leformázod és kezded előlről.

(A gyengébbek kedvéért: egy live linuxos adatmentés után)

Amíg megteheted. 😊

2023. jún. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én is írtam a saját tulajdonba vételt, de nem derül ki, hogy ez segített-e.
2023. jún. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

A meghajtó jelenleg saját tulajdonban van. Pontosabban az email címemre hivatkozva már kiírja hogy én vagyok a tulajdonos, de továbbra sem tudom elérni az adataimat.


"D:\ Nem érhető el

Hozzáférés megtagadva".

2023. jún. 6. 09:27
 14/16 anonim ***** válasza:
Lehet hogy tényleg valami Ubuntu Live alól is rá kellene nézni, úgy hátha engedi.
2023. jún. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Este 9 felé (mikor végzek a munkával) leírom a pontos menetét hogy mivel próbálkoztam eddig, és mit segítettek ezek.

(Jelzem, nem sokat)


Illetve: utánanéztem az Ubuntu Livenak, de nem értem hogy hogyan, és mit kéne csinálnom hogy rálássak a problémára.

2023. jún. 6. 10:03
 16/16 A kérdező kommentje:

Egyébként'

A probléma keletkezése:

1. Egy üres mappánál elvettem a "felhasználók" jogait attól, hogy meg tudja nyitni azt. A rendszergazda, meg a System maradt mint jogosult.

2. Mivel ez működött, a merevlemeznél is ezt a metódust követtem.

3. A merevlemeznél ez nem működött, így elvettem a "hitelesített felhasználók" jogait is (töröltem), ami azt eredményezte, hogy én mint rendszergazda/géptulaj se tudok hozzáférni a meghajtóhoz.

Állapot: ahol meg tudnám nézni, hogy ki a tulaj, ott azt írja, hogy "nem jeleníthető meg tulajdonos" Rendszergazdaként meg tudom tekinteni, hogy kinek vannak jogai az adott háttértárhoz, hozzá is tudok adni, módosítani is tudom azokat, tehát a beállítási rész korrekten megnyílik, de tulajt nem ír, mindegy mit csinálok a fájlkezelő menüjében.


A probléma megoldásának metódusai;

1. Miután utánakerestem, és összehasonlítottam az elérhető merevlemezek jogaival az elcseszettét, rájöttem, hogy a tulaj a jól működőknél a "TrustedInstaller".

Megadtam a fájlkezelőben, a beállításoknál (nem vagyok otthon, pontos útvonalat nem tudok mondani) hogy a TrustedInstaller legyen a tulaj. Ez meg is történt, lefuttatta a változást, de akárhányszor bezártam az ablakot, ugyanolyan maradt az alap kezelőfelület. (Lásd fent; "Állapot")

2. A Windows Community segítségével lefutattam amit az első válasz írt ezen a linken: [link]

Ez javított valamicskét a dolgon, a D:\ meghajtó így már az én tulajdonomban van, DE ugyanúgy nem férek hozzá.


A konkrét állapot most:

Sima biztonság fül:

[link]

Speciálisra nyomva:

[link]


A D:\, illetve az E:\ meghajtóhoz nem férek hozzá, az F:\ rendesen működik.

2023. jún. 6. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!