Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szállásadónak elküldhetem a...

Szállásadónak elküldhetem a személyi igazolványunkról készült képeket?

Figyelt kérdés

Foglaltunk párommal előre egy apartmanba szállást pár napra szeptemberre és a tulajdonos/szállásadó írt, hogy emailben küldjük el a személyi igazolványunkat.

Viszont mi ezt nem szeretnénk. Eddig minden helyen elég volt akkor bemutatni az iratokat, amikor átvettük a szobát/kulcsot. Nem érzem biztonságosnak a dolgot. Megtagadhatom ezt vagy úgy ugrik a szállás? Vagy nincs okom félteni az adataimat?



2023. aug. 18. 22:28
 1/5 anonim válasza:
100%
Szerintem majd helyben mutasd meg googlen nem biztonságos
2023. aug. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor nekem is volt egy ilyen esetem. Megirtam a szállásadonak, hogy a helyszínen bemutatom az igazolványokat. Pont. Nem magyaráztam. És így is lett.
2023. aug. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Remélem nem fog problémázni ezen.
2023. aug. 19. 21:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak szállások, ahol nincs személyzet. Egy lezárt kis kulcsszéfben van a kulcs, amit kóddal tudsz nyitni érkezéskor. Ha ilyen helyre mész, ott nincs kinek a helyszínen bemutatni.


Amikor ilyen helyzetbe kerültem, akkor megírtam, ha ezt akarják, csak végpontok között titkosított email szolgáltatón keresztül vagyok hajlandó elküldeni és a levél megnyitásához külön csatornán adom meg a jelszót. Ha nem felel meg, vagy megoldjuk személyesen, vagy keresek másik szállást.

2023. aug. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Különösebb kockázatod nem képződik, ha egy másolatot publikussá teszel a személyidről. Nincs olyan életszerű helyzet, amiben bárki károdra tudná felhasználni a személyi számodat. A CAN kód ugyan érzékenyebb adat, de azt csak digitális környezetben, a 2021 utáni eSzemélyid fizikai jelenlétében lehet felhasználni, az pedig úgyis nálad van.


Ha valaki mégis megkísérelne visszaélni a személyi ig. adataiddal, az súlyos bűncselekmény, amit több évnyi börtönnel rendel sújtani a BTK.

A csaló által elérhető csekély eredmény, és a büntetés mértéke között nincs arányosság, nem éri meg a kockázatot a bűnöző számára. SzVSz bátran elküldheted, de előtte neked is érdemes meggyőződni, megoldható-e a megjelenéskori bemutatás inkább.

2023. aug. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!