Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Romance scammer áldozata...

Romance scammer áldozata lehetek, valaki tud segíteni ellenőrizni a képeit és az ország helyét, ahonnan ír?

Figyelt kérdés
Instagramon ír és szeretnék segítséget kérni, szeretném a google reverse-szel ellenőriztetni a képeit, hogy szerepelnek-e más oldalakon a neten, szerkesztettek-e és esetleg az accountja alapján lehet-e tudni, milyen országból ír? Sokat olvastam erről, ha ez egy romance scammer, elég kifinomult, jómodorú, nincs helyesírási hiba, szeretnék biztos lenni benne, hogy az vagy sem...Ha valakinek van erre pár perce és tudása, azt megköszönném, totál felkavart ez az egész, mert nem tudtam, hogy ez a fajta csalás ekkora iparág már....

2023. nov. 5. 09:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha Afrikából vagy Indiából ír, akkor biztos lehetsz benne, hogy scammer.
2023. nov. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Indíts el egy videóbeszélgetést, ez a biztos.

Azt nem fogja neked senki ellenőrizni, hogy melyik országból ír. A képeit betallózod az images.google.com oldalon a fényképező ikonra kattintva, de nem garantált hogy fog találatot adni. Ezek a keresők csak publikus oldalak tartalmában keresnek, szerkesztett, generált, vagy zárt (pl. közösségi) oldalakról letöltött fényképet nem fognak visszafejteni.

2023. nov. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, honnan ír, ezt akarom kideríteni...Amúgy mérnöknek adja ki magát és már pénzt is kért, mert az állásinterjú előtt a taxiból kiszállva megtámadták, nincs pénze a laptopját javítani, amin a prezentációja van és zároltatnia kellett a számláját, így nem tud hazautazni sem...oké. NEM ADTAM PÉNZT, MEGMONDTAM, NINCS PÉNZEM, DE MÉG MINDIG ÍR............nem értek abszolút a számítástechnikához...csak 100%-ra szeretném tudni, hogy scammer, így csak 99%....mert nem értem, ha nincs pénz, miért ír még...
2023. nov. 5. 10:07
 4/18 A kérdező kommentje:
Ő már akart indítani videobeszélgetést többször egymás után, nem fogadtam..Azt olvastam, vannak szoftverek, beolvasol egy képet és az illető arcát rávetíti a tiedre, és úgy tudsz videobeszélgetni Tom Cruise-ként is akár....szóval általában nem videóznak, de az okosabbak videóznak is. Még elképzelhető, hogy találkoznak is az áldozattal 1%...se, a Tinder Svindler találkozott az összes áldozatával.
2023. nov. 5. 10:09
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez egy scammer. Tiltsd le minden platformon!
2023. nov. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogod kideríteni honnan ír, mert ez nem így működik. Azt az infót éred el, amit más hajlandó magáról megosztani.


A leírásod alapján tipikus scamről van szó, hiszen bármilyen ürügyre hivatkozva pénzt kérnek tőled. Ezen nincs mit latolgatni és nyomozni. Tiltod, törlöd és elfelejted az egészet. Nem az 1%-ba kell kapaszkodni, hogy vajon mégis minden igaz. Ha tényleg elhiszed, akkor te mindig is az áldozata leszel az átveréseknek, mert nem látod a nyilvánvaló jeleket, és naivan elhiszed a meséket.

2023. nov. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A képei alapján az is lehet, ő ír a saját képével, kértem random képet is. De mi a fenét akar, ha nem adtam pénzt??? Mit fektet még be energiát, hogy működik ez? Most nyert USA-ból egy állást Hollandiába, bevásárlóközpont konstrukciós munkáját...1 hete kiválasztották, jövő héten már hollandoknál kell lennie. Gondolom, majd segítenem kell számlát nyitni a nevemre, ahonnan küldeni akar pénzt vagy mi a fene? Mit akarnak ezek? Szeretnék az esetből tanulni, nem telefonálok vele, nem videózok vele, csak insta chat.
2023. nov. 5. 10:18
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

De miért?! A kamu szövegét hajtogatod és továbbra is az átverésbe ringatod magad. Úgy tanulsz az esetből, ha felismered az átverést és megszakítod a beszélgetést, majd nem esel bele a hibába újra és újra.

Te értetlenkedsz, hogy mégis miért fektetnek energiát bele, miközben ugyanezt csinálod a másik oldalról. Csak ők pénzt akarnak kicsalni, te meg egy álomvilágban élsz, és odáig vagy tőle hogy külföldi pasik írogatnak és érdeklődnek irántad.

2023. nov. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem, ha világosan megmondtam, hogy nincs pénzem, nem tudok kölcsönt sem felvenni, akkor minek ír, nem fog tudni kicsalni pénzt olyantól, akinek nincs például....2 hét múlva sem lesz. Csak meg akartam érteni.
2023. nov. 5. 10:49
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a bizalmat tovább tudja építeni, és idővel megpuhulsz. Most egy vadidegennek nem vagy hajlandó utalni, de ha kialakul egy baráti vagy romantikus kapcsolat, majd átértékeled a dolgokat.

Aki volt olyan balek, hogy behúzták a chatelési fázisba, amit nem hajlandó megszakítani, azon megéri tovább dolgozni.

2023. nov. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!