Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom ellenőrizni,...

Hogyan tudom ellenőrizni, hogy egy ISO képfájl nem tartalmaz-e kártékony szoftvert?

Figyelt kérdés

Az Ubuntu RescuePack csomagról van szó ami elérhető a következő linken:

[link]



nov. 11. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A contact szerint ukrajnához tartozik a cég, ami jelen esetben kétélű, oroszlakta rész is lehet, bár a kérdés szempontjából kevésbé jelentős.

Az ISO fájlt ha mountolod, és nem engeded az automata indítást neki, akkor addig nem tud kárt tenni.

Ezután rá tudsz engedni vírusírtó szoftvereket.

De mit tud ez a csomag, amit a hivatalos Ubuntu nem?

Ha letöltöd a normál ubuntut, és ott le tudod a csomagokat telepíteni hivatalos forrásból, akkor jó. Ha nem, akkor lehet hogy nem is kéne.

nov. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A csomag antivírusokat tartalmaz amellyel live módban lehetne a számítógépet átvizsgálni. Ventoy programmal szoktam ISO-kat futtatni és kíváncsi voltam erre is de nem bízok meg benne teljesen és ezért tettem fel a kérdést.
nov. 11. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!