Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha rákattintottam egy adathalá...

Ha rákattintottam egy adathalász SMS-ben lévő linkre, úgy hogy rögtön be is zártam, szóval azon belül nem kattintottam semmire, vagy töltöttem ki semmit, rátelepülhetett valami vírus a telefonomra?

Figyelt kérdés
20 percen belül visszaállítottam a gyári beállításokar, de kicsit aggódok, hogy esetleg leszedett adatokat.

dec. 18. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Feleslegesen aggodsz, az adathalaszat nem igy mukodik.
dec. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha valaki tud ilyet csinálni, hogy te rámész egy linkre és azonnal a telefonodba tud jutni, akkor ezt legalálisan 1M DOLLÁRÉRT azonnal el is tudja adni, illegálisan pedig még több pénzért. Mivel ahhoz, hogy valaki ilyet csináljon, neki olyan hibákat kell találnia az egyik legnépszerűbb böngészőben ÉS andoridban/iosben, amit még nem javítottak ki és nem is tudnak róla a fejlesztő cégek (zero daynek hívják ezeket). Mivel a cégek nem szeretnék érthető okok miatt, hogy illegálisan adják el a szakemberek a zero dayeket, ezért legálisan is hatalmas összegeket adnak értük. Na meg ezeket szeretik nagyobb országok titkosszolgálatai használni:)


Tehát aki képes ilyeneket találni, annak egyszerűen nem éri meg random emberekre elpazarolnia, mert egyszer lebukik vagy más jelenti ezt a hibát, akkor brutális pénzektől esik el, na meg egy ilyen személy bármikor talál IT-ban egy brutál jól fizető állást, mivel nagyon mély technikai ismeretei vannak.


Az adathalászok csak az embereket próbálják átverni és rávenni arra, hogy SAJÁT MAGUK adják meg az információkat. Nekik is vannak technikai ismereteik, de messze nem ilyen mélyek, ők általában teljes mértékben a tudatlanságra támaszkodnak és nem szofisztikált technikákkal millió dollárt érő hibákat találnak és használnak ki.



Csak azért gondoltam, hogy ilyen részletes választ írok, mert így hátha sikerül neked és másoknak is megérteni, hogy mindig a felhasználók hibáznak az esetek 99.99999%-ban, ha átlag emberekről van szó, mert nyílván őket a legegyszerűbb átverni és nem a százmilliárd dollárokat érő cégek szoftvereiben hibát keresni. De amúgy cégekhez is emberek hibáiból jutnak be, persze utána bent maradni meg belső hálózatokban mozogni nagyon nem triviális dolog, de arra célzok, hogy mindig a tudatlanságot a legkönnyebb és leggyorsabb kihasználni.

dec. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!