Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Újabb csalás, hogy facebookról...

Újabb csalás, hogy facebookról a nevemre küldenek csomagot?

Figyelt kérdés

Szóval, ma jött a DPD mert hoztak a nővéremnek csomagot, majd kérdezte, a futár, hogy nem-e rendeltem valamit facebook-ról. Mondtam, hogy nem.

Nem is hozta ki mert tudta, hogy átverés.


Volt erről valahol cikk, mert ilyet még nem olvastam, csak hogy telefonon próbálkoznak... honnan a fenéből tudná a lakcímemet?


(Tegnap meg az OTP-s csaló hívott)



jan. 31. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Rengeteg átverés van. Van olyan is, hogy utánvétellel küldenek üres csomagot. Arra utaznak, hogy sokan nem tudják, hogy mit rendeltek, vagy a szomszéd szívességből átveszi és ugya ha valaki szívességet tesz, akkor nem cseszünk ki vele, hogy nem fizetjük ki neki, mégha hülye is volt.

Viszont a facebookról nem lehet rendelni, maximum valakitől, aki a facebookon (marketplace) árul valamit.

jan. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez is biztos utánvétes lehetett... nyomorult patkányok.
jan. 31. 16:16
 3/4 anonim válasza:
Jàrtam èn is ìgy. A munkàmhoz rendeltem egy szerszàmot,megjött,de köze nem volt a leadott rendelèshez. Majd ujra küldtek egy csomagot,amit nem rendeltem,ìgy nem is vettem àt. Az oldal,kis utànjàràssal kiderül,1 hònapja lètezik,egy web cìm a fizikai posta cìme,a termèk kìnàlat nem valòs,össze ollòzott portfòliò,stb. Ùgyhogy rendelès elõtt èrdemes kattintgatni. A magyartalan fordìtàs màr red flag. Ha,meg nem is rendeltèl,az az igazàn szèp teljesìtmèny a "szolgàltatò" rèszèrõl. Èn besètàltam az erdõbe. Azòta szèttrollkodom a hasonlò hirdetèseket. Màst nem igazàn tehetek. Talàn a woodoo ,de ahhoz nem èrtek. Szèp,ùj vilàg.
febr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Erről kellene videót gyártatni netes YT arcokkal IT emberekkel yard- BM képviselettel,tenni kell valamit . A csalások direkt piti összeg sitt , azért merik megtenni kap 250 ezer birságot meg 2 év felfügét .
febr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!