Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Megvennek egy laptopot,...

Megvennek egy laptopot, milyen programokat telepítsek fel a vírusok ellen, persze hogy tudjam használni is?

Figyelt kérdés
Nem igazan tudom mit tehetek ilyen esetben.Fiatal kiscsajszí vagyok és meg nincs benne gyakorlatom.Nincs az ismeretsegembe most olyan ember aki tudna segíten.Kérlek titeket írjatok le ha tudjátok ,hogy is mennenek a lépesek és mikkel...
2009. jan. 16. 07:59
 1/6 anonim válasza:
Google keresőbe beírod NOD32 és az ESET NOD32 próbaváltozatot letöltöd. Ez egy hónapra szól, így kiderül nem lassítja-e a gépedet, meg vagy-e vele elégedve, mielőtt pénzt kellene kiadnod. Nekem ez jött be, egy másik, amit már nem is tudom mi volt, szinte megbénította a gépet, szerencsére kiderült a próbaváltozat alatt. Ezért érdemes próbálkozni. Van még rengeteg, de én csak ezt az egyet ismerem.
2009. jan. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Személy szerint én nem bíbelődnék fizetős megoldásokkal. Ugyanis magáncélra létezik pár ingyenes vírusirtó megoldás is, és semmiben sem maradnak el fizetős társaiktól. Tapasztalataim szerint főleg igaz ez az avast vírusirtóra. Ahhoz, hogy avast-ot ingyenesen használd, először regisztrálnod kell itt: [link]

Ha ez megvan, akkor leszedheted a magyar verziót innen: [link]

A regisztráció után kapsz egy e-mailt a megadott címedre, kövesd az abban szereplő utasításokat.


Viszont önmagában egy vírusirtó még általában nem elég.

Egyrészt fontos lenne ha böngészők közül nem az internetexlorer-t részesítenéd előnyben, hanem valami más, biztonságosabb alternatív böngészőt. Pl firefox (letölthető innen: [link] )


Továbbá nem árt egy spyware irtó sem, ami kémprogramok, hirdetések, információ-eltérítő és egyéb ártalmas szoftverek eltávolítására használható. Pl.: Spybot - Search & Destroy ami innen tölthető le: [link]


Ha további esetleg elakadsz valahol a telepítésben, és segítségre szorulsz, írj privát emilemre, és munkaidő után szívesen segítek.

2009. jan. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha van pénzed vírusírtókra akkor válassz egy fizetőset,de ha nincs akkor én ezt ajánlanám [link]

ingyenes , automatikusan frissíti magát.


A teljes körű védelemhez azonban ez nem lesz elég.

Kell egy tűzfal is. Én a Zone alarmot használom. [link]


Emellett még kell egy spyware kereső is. Szintén ingyenes ez [link]


A vírusírtót egy héten egyszer lefuttatom, meg az adawaere is.

2009. jan. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2005 óta Norton Internet Security (továbbiakban: NIS) programcsomagot használok.

Régen borzasztó rendszerigénye volt a Norton termékeknek, de hatalmas fejlődésen mentek át erőforrásigény terén.

Nekem bevált, egyben kínál vírusvédelmet, tűzfalat, kémprogramfigyelőt, spam szűrőt. Ezen kívül ingyen le lehet tölteni hozzá reklámblokkoló kiegészítést a honlapjukról.


A NIS-nek is van 30 napos próbaverziója, de ha megkérsz egy ismerős töltögetős ismerősödet, hogy töltse le a NIS 2008-at EDGE töréssel, akkor ingyen lesz egy teljes verziójú profi vírusirtód. (Fontos, hogy a törés EDGE, legyen, mert évek óta ez a csapat adja a megbízható töréseket, a többi megoldás félmegoldás.)



De az ESET NOD32 is egy nagyon megbízható program, ami néha olyan programokra is kiírja, hogy vírus, ami nem is az, de viselkedése alapján akár az is lehetne. Szintetikus teszten a legjobb helyezést érte el 2008 novemberében.


Illetve még a Kaspersky termékei, amik igazából említésre méltóak. Szintén kínál a cég Internet Security csomagot. Általában gyorsan érkeznek a frissítések a programhoz.


Ez a három terméh, amiket szívem szerint bátran ajánlanék.

És sok bajt megelőzöl, ha Internet Explorer helyett Firefox-ot használsz.

2009. jan. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első variációban:


Vírusírtó: Avast; Nod32; Kaspersky; AVG (ezek valamelyike)

+

Anti Spyware: Spyware terminator; Trojan Remover (ezek valamelyike)

+

Tűzfal: Sunbelt Kerio; Comodo (ezek valamelyike)

+

esetleg rootkit kereső: rootkit hunter (nem feltétlen muszáj)



Második variációban - ha rám hallgatsz - inkább eleve Linuxon kezdesz. Ugyanolyan könnyen tanulható, mint a Windows, és nem kell vírusokkal szenvedned. ... mert nincs Linuxos vírus. ;)

2009. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért nem ilyen egyszerű:)Attól is függ a dolog,hogy felsorolt szoftverek melyik verzióját használja.Nod 32-ből van pl az eset smart security,az komplett védelmi rendszer.Kaspersky meg nem tűr meg semmilyen más védelmi szoftvert maga mellett.Jó a kav mellé mehet tűzfal,hisz abban nincs.


A linuxos résszel peidg egyetértek:)

2009. jan. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!