Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Most vettem új gépet, milyen...

Most vettem új gépet, milyen vírusirtót használjak, h ne az legyen az első problémám, hogy újrarakjam a Windowst?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy gépet, de vírusirtó még nincs rajta, így addig nem is akarom használni. Tudnátok javasolni pár jó vírusirtót. Az hogy ingyenes-e vagy fizetős nem számít, a legjobb kell.
2009. febr. 16. 15:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítségét, a legtöbben a nodot és az avastot ajánlottátok, kipróbálom, még1szer köszönöm.
2009. febr. 17. 14:58
 12/18 anonim válasza:

ha a nod melett döntenél akkor töltsd le az [link] -ról a nod32-őt vagy a smart securityt.

Kérni fogja a serialt-itt menny fel a [link] -ra és másold át az ahoz a naphoz írt nevet és a kódot és már engedi is tölteni.

Így nem kell 3 hetente újrarakni és nincs rajta semmi szarság.

100 százalákik szűz nod

2009. febr. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Vírus ellen tényleg a Linux a legjobb. Vagy ha van egy fölösleges gépet, elvileg lehet azok keresztül a netet, és arra rakhatsz Linuxot.


Ha mindenképpen Windowst akarsz, akkor csináld azt amit én (nem értek hozzá, állandóan vírusom volt, az irtókkal nem boldogultam). !Avast + Sygate Personal Firewall. Nem kellett újrahúzni a gépet, míg szét nem töredezett (3,5 hónap, de legalább vírusom nem volt, pedig elég sokfelé járok).

2009. febr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
A Nod32 -őt javasolni tudom bár a 30 napos próba verziók néha elszállnak akkor nagy fejfájást tud okozni . de ez nem gyakori ez javaslom .
2009. febr. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Vírusirtónak az Eset Smart Security-t ajánlom, de ha teljes védelmet akarsz,akkor kell kémprogram blokkoló és írtó. Aminek a Spybot-Search & Destroy-t ajánlom,ami figyelmeztet,blokkolja és megsemmisíti a kémprogramot.
2009. febr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Eset Smart Security. Ezt használom itthon az összes gépen és a munkahelyemen is erre van bízva a hálózat és minden számítógép, az elmúlt másfél évben még vírustámadás nem volt.
2009. febr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hello. Én a fizetősből elsősorban vagy a Kaspersky Anti-Virust vagy a NOD32-t ajánlom illetve az Avira-nak is van ingyenes verziója. De inkább az első kettőt ajánlanám jobban.
2009. márc. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 naphtha válasza:

A nod32-vel az a probléma, hogy nagyon foglalja a memóriát, ezt a vírusírtót azért használjuk, mert magyar. Én rákerestem, és találtam eredményt egy nemzetközi tesztről.Forrás: Vírushíradó


A monstre teszt során egy majdnem 607 ezer különféle kártékony fájlt tartalmazó vírusgyűjteményen vizsgálták a biztonsági szoftverek aktuális felismerési rátáját - a lehetséges legalaposabb keresési beállítások alkalmazása mellett a tömörített állományok vizsgálata és a maximális heurisztika is bekapcsolásra került a termékekben.


A fertőzött fájlok mentesítése nem volt követelmény, de a négyszázezer különféle trójai program, továbbá nyolcvanezer féreg, hetvenezer hátsó ajtó fájl és közel ötvenezer botnet-kliens így is alaposan próbára tette a résztvevők detektálási képességét. A teszt során kizárólag az utóbbi egy év során gyűjtött, a modern 32-bites Windows verziókon működőképes, sértetlen vírusmintákat használtak - így ez a friss, 2007. május 18-i állapotú vírusleíró adatbázisokkal végrehajtott összehasonlító vizsgálat viszonylag pontos képet ad a biztonsági programok nyújtotta védelem valódi értékéről.


A legeredményesebb, 99,8%-os hatékonysággal, a Webwasher terméke lett - ez azonban átjáróvédelmi szoftver lévén kilógott az asztali gépek védelmének vizsgálatára szánt tesztből. A győztest szorosan követik a 99,5%-ban eredményes G-Data AVK 2007 és Avira Antivir szoftverek. Ezek a német gyártmányú programok kamatoztatni tudták "helyismeretből" fakadó előnyüket a kevésbé ismert, német nyelvterületen specifikus kártevők felismerésében.


Negyedik lett az F-Secure cég szoftvere majdnem 98%-os felismerési aránnyal, a finn céget az ötödik és hatodik helyen szorosan követi a Symantec Norton AV, illetve a Kaspersky Labs AVP terméke közel azonos eredménnyel.


Meglepő módon számos, ismert vagy jelentős piaci részedésű gyártó megoldása a középmezőnyben, sőt hátrébb végzett. A teszt átlagát 91%-os eredménnyel a Trend Micro képviseli, mögötte a McAfee és az Eset NOD helyezkedik el. A Sophos és a Microsoft 82% körül, az átlagosnál gyengébben teljesített, míg a VirusBuster 73%-os hatékonysága csalódást kelthet.


A linuxos fejlesztői közösséghez kapcsolódó ingyenes ClamAV rendszer 64%-os felismerési aránya azt bizonyítja, hogy a szabad szoftvernek egyelőre nem sikerült kereskedelmi megbízhatóságú védelmet nyújtania, hiszen a sorban mögötte utolsóként a CA Vet, egy önállóan már nem használt régi antivírus motor végzett. Érdemes tudni, h az avira, ami ebben a komoly versenyben 3. lett ingyenesen letölthető.

2009. dec. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!