Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Pár kérdés a proxykról, aki...

Czitrom kérdése:

Pár kérdés a proxykról, aki hozzáértő (bb) lessen lejjebb! (? )

Figyelt kérdés

Namármost lenne egy eléggé hülye kérdésem, de mivel nincs ismerős akitől utána lehetne járni, szóval megpróbálom a szerencsém itt...

Van egy netes online játék, amihez proxyt használok egy bot programon keresztül, és a kérdésem az lenne, ha teszem azt rossz helyről szereztem be a proxyt, és megpróbálnak feltörni,( mivel azt hallottam, hogy proxyn keresztül lehetséges ) akkor azon karaktereimet bukhatom, amik a proxyn keresztül futnak, avagy akár az összeset is? Akár pl a paypal accomat is megpiszkálhatják, avagy hogyan is működik ez? Bocsi, ha hülyeségeket kérdezek, de mivel nem vagyok hozzáértő, és szeretnék többet megtudni a dologról, jó lenne, ha valaki aki többet tud róla felvilágostana :) Előre is köszi


2011. júl. 11. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A proxy csak egyfajta átjáróként működik, segítségként hogy elérj olyan oldalakat, amit a fizikai elhelyezkedésed miatt nem tesznek lehetővé, vagy olyan esetben, amikor nem szeretnéd az azonosítódat (IP) kiadni.


Egy oldal nem fogja szűrni, ha proxyn vagy normál módban éred el, ugyanazt a tartalmat látod és módosításokat végezheted el mindkét esetben. Ha valahogy megszerzik az adatokat, akkor azzal minden beállítást el tudnak végezni (így törlést is). Ezért nem számít hogy te egy karaktert X módon érsz el, másikat meg Y módon, ha mindkettő ugyanazon a helyen van amihez valaki hozzáfért, és módosítani vagy törölni tudja azokat.


Paypal-nél vagy bármi másnál is nem attól lesz feltörve, hogy te proxyval vagy nélküle éred el és használod, legfeljebb a proxy kevésbé biztonságos.

2011. júl. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm gyors válaszod, tehát akkor nincs okom az aggodalomra, használhatom úgymond nyugodtan? ( Amúgy a bot progin keresztül csatlakozom a proxyra, mivel ugye IP limit van, igy normál esetben nem nyithatok annyi karit, amennyit szeretnék, ezért X része proxyn keresztül fut )
2011. júl. 11. 19:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel a proxy pontosan megkap minden adatot mindkét irányba, így ami azon keresztül megy, azt a proxy adminja mind láthatja. Nem feltétlenül érdekli, de láthatja... Így én jelszavakad és banki adatokat nem nagyon küldenék proxyn, esetleg ha SSL a kapcsolat, de azt meg nem minden proxy támogatja. Az ingyenes dolgokkal főleg vigyázni kell, mert esetleg drágább lehet, mint a fizetős.
2011. júl. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. júl. 12. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!