Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyed-kérdés megint! De azért...

Gyed-kérdés megint! De azért válaszolna vki hozzáértő?

Figyelt kérdés

Második babámat várom 2011 májusra és az első után 2011 februárban jár le a gyedem.Hogy fogják számolni a gyedet ill. tgyást(elsővel is kaptam mindkettőt),mi lesz az alap?Az eredeti jövedelmem ami még az első előtt volt,vagy a 2010-es év átlagjövedelme,tehát a gyedem?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. szept. 30. 13:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
nem tudom a választ, de a munkahelyednek nincs TB ügyintézője aki egzakt választ tudna adni? Itt azért elég kevés szakértő van.
2010. szept. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nincs TB-ügyintézője a munkahelyemnek sajnos.Magánvállalkozásban dolgoztam,még a könyvelővel sem találkoztam soha csak a főnököm hozta-vitte hozzá a papírjaimat,ráadásul elég trehány volt,soha semmi nem volt meg időre és minden sorért könyörögni kellett,volt,hogy el is rontott dolgokat,szóval azt a részt inkább hagyjuk.:-(Gondoltam,hogy az oep-et kérdezem de ott is ahány ügyintéző,annyi félét mondanak!(Nem erről de eddig más kérdésekben már ez a tapasztalatom.)
2010. szept. 30. 13:54
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ellátás sosem alapja egy másik ellátásnak, így a gyed sem lehet alap:)

Mivel a második babád utáni ellátások esetében az irányadó időszak 2010, amikor egész évben gyeden voltál, így a tgyás és gyed alapja ugyanaz a jövedelem lesz, mint ami az első baba után kapott tgyás és gyed alapja volt. Vagyis a gyed ugyanannyi lesz, a tgyás meg akkor lesz ugyanannyi, ha a béred nem érte el a havi 147000 bruttót. Ha ennél több volt, akkor a tgyás kevesebb lesz, mert ha nem mégy vissza a két gyerek között dolgozni, akkor a tgyásnak is van maximuma, ugyanannyi, mint a gyednek, 102900 Ft bruttó.

2010. szept. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2010. szept. 30. 14:07
 5/17 anonim ***** válasza:

na csak befutott egy szaki:)

így már értem, elég nehéz lehet kiigazodni ebben a TB ügyben segítség nélkül:(

2010. szept. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem csodálom, katasztrófa, ami az rep-nél zajlik, én azért is képeztem ki magam ebben a témában, mert idegesített, hogy ők szakemberként abszolút nincsenek képben, és elképesztő hülyeségeket mondanak. Ezért döntöttem úgy, hogy ha már papírom van arról, hogy értek a törvényekhez, akkor igazán belemélyedhetek az egészségbiztosítással kapcsolatos jogszabályokba:)

Az elmúlt egy évben annyi hülye (bocsánat) ügyintézőt tettem helyre, hogy kimondottan jól is érzem magam, lehet tb jogra szakosodom, ha visszamegyek dolgozni:))

2010. szept. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kijavítanám a Tgyásnak nincs maximuma csak a Gyednek.

Mivel 2010-ben gyeden voltál ezért ez nem lehet az alapod, a szerződés szerinti jövedelmet kell figyelebe venni.

Ha bővebben érdekel írjál privát.

Zsóka

2010. szept. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kedves Szakértő

Nekem is tudnál segíteni?

Hasonló helyzet, mint a kérdezőé.

Nálunk 2 év 2 hónap lesz a két baba között.

Mit javasolsz arra a két hónapra? Szabi, gyes, egyéb?

Szabit köteles kiadni?

Kérlek segíts légyszíves!

Köszi

2010. szept. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Vagy ha kiveszem a szabit, akkor az lesz az alap? És ha korábban jönne a baba és nem lesz 1 hónap sem a két baba között, akkor szívás van? vagy mindenképp a 2010. az irányadó időszak?

2011. jan-márc közötti időszakról lenne szó.

Köszi

2010. szept. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

a tgyásnak van maximuma ha nincs meg a szülés előtti év elejétől a 180 bérezett nap. Ezt még én is tudom:D


Szaki: és hogy tudtad magad ilyen jól kiképezni?

2010. szept. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!