Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Avast free, vagy Avira free?

Avast free, vagy Avira free?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. Az Avast-ban van web, és P2P védelem, és sok más. Az Avira-ban szinte semmi sincs,tele van reklámmal, de a felismerése elvileg jobb. Melyik legyen XP-re?
2011. aug. 5. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kipróbálod mindkettőt és amelyik neked kényelmesebb.

Mindkét program élvonalbeli, viszont XP-nél ajánlott melléjük egy ingyenes tűzfal, pl Zonealaprm vagy Comodo.

2011. aug. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én az avirát használom évek óta, és eddig teljesen elégedett voltam vele.
2011. aug. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok amúgy nekem:

Közös gépen Avast+Win7 tűzfal

Laptopomon Avira+Comodo tűzfal

2011. aug. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja és túlzás hogy "tele van" reklámmal, frissítésekkor dobja csak fel az ablakot, leokézod és kész :)
2011. aug. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az Aviráról még azt is hallottam, hogy a frissítéskor problémák vannak. Nem frissít, félbeszakad stb. Ez igaz? A reklámot ki lehet kapcsolni valahol benne?
2011. aug. 5. 10:09
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A frissítéssel alapesetben nem volt gondom, mindig ment rendesen. Egy esetben nem volt hajlandó frissülni, amikor a gépben 2 hálókártya volt, amiből az alaplapit letiltottam. Nem tudom miért, de akkor nem volt hajlandó frissülni. (természetesen a másik kártyán keresztül volt internet hozzáférés)

A reklámokat, mint ahogy leírták előttem, csak frissítéskor dobja fel, akkor se mindig. Ha ez zavar, akkor meg tudod szüntetni, ha letiltod az "avnotify.exe" file futtatását.

2011. aug. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Laptopomon régen avira volt, amiről általánosságba elmondható, hogy kis erőforrás igénye van. Kevés memóriát fogyaszt, szóval nem terheli a gépet.

Most avast van az asztali gépemen, és sokszor idegesítő, hogy éppen játék közben frissíti a program verziót, amitől persze belassul a gép. Hiába van rajta csendes játék üzemmód, az csak a felugró ablakokat blokkolja.

Másik alkalommal éppen esszét gépeltem, és pont a mentés közben kezdett neki a frissítésnek, amitől a szövegszerkesztő lefagyott, és elveszett a leírt dokumentum nagy része.

2011. aug. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Kipróbálom mind a kettőt,aztán majd eldől.
2011. aug. 5. 12:29
 9/14 anonim ***** válasza:
35%

Az Avira, amennyit én tudok róla, kevés memóriát használ, kb. a legkevésbé lassítja a gépet, kevés bug van benne ha egyáltalán van, és nagyon jó a felismerése.


Az avast!-nak ratyi a felismerése, kevés memóriát eszik de lassítja a gépet, a netet is, sok bugot tartalmaz és mindig csak a bajok vannak vele.

Viszont a programverzióját kb. kéthavonta frissíti, és engedélyt kér rá. Az adatbázisa az, amit napi kétszer frissít.

2011. aug. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem Avast van 5 éve (megszakításokkal, mert kerestem jobbat, de nem találtam), jobb híján megteszi :)

Egyébként teljesen az igényeidtől függ, melyiket választod, legjobb, ha kipróbálod mind2-t, aztán marad, amelyik bejött.

2011. aug. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!