Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírusirtó nélküli nethasználat?

Vírusirtó nélküli nethasználat?

Figyelt kérdés
Defender meg windows tüzfal nem elég? Sokan vagytok akik nem használtok védelmi programokat? torrentezés és netezés, böngészés mellett? Van olyan virus ami szimpla kapcsolat melet magától felmegy gépre? pl ott vannak mobilok azokon sincs virus védelem vagy nem?
2011. szept. 3. 11:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Az android is bekaphat vírusokat, de még a "butatelefonok" is:P És szerintem használj vírusírtót:)
2011. szept. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
USB stick és hotspot közvetlenül kapcsolódik a netre, a TCP/IP kliensen keresztül. Nincs router, se proxy.
2011. szept. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Nem akarok virus irtót:s

lasítja gépet iszonyuan

sose talál semit alapból

fizetni nem fogok érte (ha mar van ingyenes)

álandoan frisitést kér

le se lehet torolni oket sokat

majd egyszer avirát feteszem ha nagyon muszály


én ara voltam kiváncsi hogy sokan használják e igy olyanok is akik értenek is hozá ës melete akár virust is megnyithatnak

iletve nincs e nagyon mini nagyon gyors virus kereso ami mondjuk csak a legveszélyesebeket kutatja fel

és ha szimplán bejön valki tuzfalon az micsinál látja fájlokat ? torolhet vagy virust tolt fel? vagy miket? tuzfalat nem nagyon értem és enyierovel nyitot portokon is bejohet nem?

2011. szept. 4. 08:00
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért nem akarsz vírusirtót feltenni...

Hacsak nem vagy valami IT-s zseni, lehet hogy azt sem fogod észrevenni ha hemzsegnek a gépeden a vírusok, kémprogramok, keyloggerek, stb...

Azért mert power user nem használ, még nem jelenti azt hogy mindenkinél jó lesz ez így is, sőt...

A gépterhelés meg nem kifogás, én pl szinte észre sem veszem hogy az avast fent van, alig fogja a gépet, vagy ott a panda cloud ami a felhőt használja, szinte nincs is gépterhelése, vagy az avira is elég lightos, és ezek mind ingyenesek

2011. szept. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
79%
Nekem újságkódos Eset Smart Security van a gépemen, nem fogja le, nem akadályozza semmiben, pedig ez teljeskörű és rezidens védelem (tűzfal, email-szűrő, webvédelem, vírus- és kémprogramírtó.
2011. szept. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz virusirot hasznalni ne hasznalj. Az "it zsenik tudjak ugy netezni hogy ne kapjanak be virusokat" felfogas teves.


Bongeszohoz, email kliensez ajanlom figyelmedbe Sandbox megoldasokat. Nem tudom hogy mostanaban hol jar a Microsoft, de par eve meg nem volt ilyen a windowsba integralva. Korabban en ezt hasznaltam [link]


A megoldas nagyban noveli a biztonsagot, virusirto alkalmazasa nelkul.

2011. szept. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
87%

Kivédhetetlen ügyek is vannak, amikor hiába minden (tűzfal, vírusirtó, akármi), hazavágják pl. a neted vagy a böngésződet.

[link]

2011. szept. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Akor teljesen felesleges a vírusirtó tudtam én.
2011. szept. 6. 12:44
 19/22 compactegon ***** válasza:
100%
egyáltalán nem felesleges. attól mert átmennek rajta az aznap írt vírusok, a 99%-ukat attól még megfogja! ha ennyire lassítja a gépedet, akkor meg vegyél újabbat. tucatnyi kémprogram lehet a gépeden, míg itt okosodol :)
2011. szept. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
87%

Nekem valódi Windows, valódi, fizetős, teljes körű, tűzfalas, naponta többször frissitett védelem mellett is bejutott a káros Javascript kód a Firefox-on át! (És használok NoScriptet, Adblock Plust). De nagy kárt nem tudott okozni. Miért? Mert általában a Saját fiókról netezek. Nem tudta hazavágni az operációs rendszert a dögje. Ez is egyfajta védelem.

Három éve alatt egyszer történt meg, ettől még megbízok a védelemben.

2011. szept. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!