Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha otthon 2 gép van összekötve...

Ha otthon 2 gép van összekötve, szóval a párom a saját gépéről is tud az asztalomra is pakolni, akkor láthatja onnan az én gépem böngészőjét? Többi lent.

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy tud úgy rakni leütésfigyelőt a gépemre,hogy én ne vegyem észre? Vagy meg tudom-e nézni valahogy,hogy rakott-e? Vagy esetleg van olyan,hogy fotókat,vagy linkeket küld neki,az én látogatott weboldalaimról?Nem tudom miért csinálja,oka nincs rá.Nem az első lenne,hogy kutat a gépembe.Volt hogy előzményeimbe láttam,hogy üziket nézett,stb. Van erre valami megoldás?Ha bekapcsoláskor jelszóval védem a gépet,akkor is bele tud nézni?Nincs rejtegetni valóm,csak idegesít,ha rájövök valamire,és rákérdezek tagadja,hogy ilyet csinált.Pedig még ugye előzményekben is láttam,hogy nézelődik,még én dolgozok.
2013. jan. 13. 14:17
 1/3 anonim válasza:
Ha letöltesz valamit, azt egyértelműen meg tudja találni a mappákban kutatva. Amikor csak az interneten böngészel, azokat a tartalmakat is letölti a gép ahhoz, hogy meg tudja jeleníteni a böngésződben. A böngésző beállításainál állíthatod, hogy ne jegyezze meg a böngészési előzményeket, valamint törölni tudod a letöltött fájlokat. -Ha csak neten megnyitsz egy képet, azt is itt fogod találni.- Ezeket persze a gép automatikusan törli, ahogyan telik a mappa, de egy ideig azért meg lehet őket találni. Ez csak akkor lehetséges, ha a párod a windows és a programfájlok mappáira is rálát. A böngészőtől függ, hol tudod törölni ezeket a fájlokat, legtöbbször a beállításoknál.
2013. jan. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Védd le jelszóval a profilod (Vezérlőpult->felhasználói fiókok),a privát mappáidat pedig tett saját használatúvá,bár ha nem osztod meg a hálózaton nem tud hozzáférni.A böngészőkben pedig be lehet állítani hogy ne jegyezze meg az előzményeket,ha ez gyanús lenne neki használj privát böngészést az nem jegyzi meg.Ha leütésfigyelő (keylogger) van a gépeden azt rohadt nehéz megtalálni mivel eleve úgy van írva a program h teljesen elássa magát a rendszerfájlok között.Kérdésedre válaszolva,igen ezek a programok mindent naplóznak,képeket is küldenek akár megadott email címre is bizonyos időközönként,ezt szabályozni lehet.Ha nyilvánvalóvá válik hogy ilyen van a gépeden javaslom h formázd le ha erre van lehetőséged.
2013. jan. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Akkor azt hiszem jelszó is lesz. De újra telepíttetem a gépem,és utána.
2013. jan. 15. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!