Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Tűzfa, Vírusírtó, Mappa...

Tűzfa, Vírusírtó, Mappa levédése jelszóval, (többi lent)?

Figyelt kérdés

Mellyek a legjobb ingyen letölthető vírusírtók és tűzfalak?

És egy gépen lehet akár 3-4 tűzfal is?

Van olyan ingyenes program amivel le lehet védeni jelszóval egy mappát?



#tűzfal #vírusirtó #mappa levédés
2013. júl. 4. 00:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

panda cloud és comodo kombó. de tűzfal felesleges otthoni gépre.


nem, nem lehet több tűzfal. felesleges is.


van. true crypt.

2013. júl. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"tűzfal felesleges otthoni gépre."


Elég nagy butaságot írtál, Akkor a te gépedet simán lehet támadni XD. Nem azért célpont valaki mert céges gép,vagy olyan adata van, hanem mert LÉTEZIK az a gép a hálózatban. XD.

2013. júl. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Írj nekem csak egy indokot, hogy kinek mi érdeke fűződne egy magángép támadásához, azon kívül, hogy családi fotókat lopjon róla?(amiért nyilván bárkinek is megérne pénzbüntetést fizetni számítástechnikai rendszer és adat elleni bűncselekményért)

Nem hobbim, amiről pofázok, elhiheted nekem, hogy ha olyannal találod szembe magad, akitől féltened kellene az adataidat, a tűzfalad úgyse véd meg.

A többiekhez meg nem kell tűzfal.

2013. júl. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Otthoni gépre is kell megbízható, jól konfigurált tűzfal. Nehogy már azt hidd, hogy a céges gépekből építenek fel pl. zombihálózatokat! Csak egy napig ne használj se tűzfalat, se vírusirtót, már rakhatod újra a Windows-t.
2013. júl. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy tűzfal kell, ha mégis kettő van, akkor a Windows-ét ne kapcsold be.
2013. júl. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

" Írj nekem csak egy indokot, hogy kinek mi érdeke fűződne egy magángép támadásához, azon kívül"

Az indokok:

-egy magángép feltörésével, épenséggel le lehet lopni a banki jelszavakat is és utalhat a hacker magának egy kis pénzt, nem biztos, hogy le fogják tudni nyomozni ha olyan berkekben dolgozik.

-láttam egy két csúnya weboldalt, ahol 5000 Ft-ért facebook accountocat adnak el féltékeny barátnak/barátnőnek, vagy akárkinek, ilyenkor rothadtul nem a facebook-ot támadják meg hanem az illető gépét. Szerencsére ezt az oldalt betiltották.

-botnet hálózatok egy tök alap szerverek, amik szépen végigpróbálják az exploitokat teljesen véletlenszerű ip címekre és ha véletlenül a te gépedre kerül a sor nincs tűzfalad bizony egy két nap múlva csak annyit veszel észre egy kicsit lassabb a net, s közben a géped valójában vagy proxyként üzemel más hackerek számára a Thor hálózathoz hasonló darkneten, utóbbi nem túl nagy "élmény" mert ha exit node a géped, és valaki éppen a te gépeden keresztül tört fel valamit, akkor jöhet akár a rendőrség is. Persze legfoglalják a gépedet x időre, és kiderül, hogy nem te voltál, de nem lehet kellemes. Esetleg ha a gépeden keresztül Dos-olnak, az le túl jó dolog.


-Akkor mire jó még egy gép: adatokat is tárolhat rajta egy támadó, esetleg lehet röhögni akar a képeiden, vagy csak simán egy hacker palánta, aki ki akarja próbálni tudományát.


Egyébként meg a büntetőtörvénykönyv nem fogja érdekelni egy orosz kisgyereket, aki szórakozni akar ilyennel. Meg aztán a darknet hálózaton 99%, hogy nem fogják elkapni.Ha volt esze. Persze csak akkor.


Ez talán elég indok, és mondhatnék még többet is. Tehát rothadtul nem a te képeid miatt törnek fel egy gépet, hanem azért mert VAN.

2013. júl. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Csak egy napig ne használj se tűzfalat, se vírusirtót, már rakhatod újra a Windows-t."


Nem használom egyiket se. Sosincs vírusom (mondjuk nem is torrentezek)

Havonta egyszer lefut egy malwer byte és ennyi.

2013. júl. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"egy magángép feltörésével, épenséggel le lehet lopni a banki jelszavakat is és utalhat a hacker magának egy kis pénzt, nem biztos, hogy le fogják tudni nyomozni ha olyan berkekben dolgozik. "


SMS-t küld a legtöbb bank megerősítés céljából.


"-botnet ..."

egy szimpla adatforgalom figyelő szoftverrel látom azonnal ha nem korrekt a kapcsolatom. Mondjuk én tudom mit figyeljek. Olyan ez, mint a task manager.Ha tudod mi nem odavaló, tudod, hogy baj van...


"esetleg lehet röhögni akar a képeiden,"

Nincs rólam semmiféle nevetséges kép. Aki meg olyan képeket készít/tárol magáról, amit nem lehet felvállalni, annak annyi esze van, a tűzfaltól nem lesz okosabb.


"csak simán egy hacker palánta,"

Meglepődnék ha találnál egy olyan "hacker" palántát, aki egy 3 gépes alhálózatos netkapcsolaton fel tud nyomni egy windows rendszert...

Ahhoz azért elég sok gyakorlat kell. És akkor nem mondtam nagy dolgot, csak egy háztartást, rúterrel.Merthogymarúter önmagában a port forward-dal egy tűzfal...Csak, hogy messzire ne menjek.


Egyéb kérdés?

2013. júl. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezeket is megcáfolhatom, hogy igenis van félni való ennek ellenére.

-a SMS megerősítést is fel lehet nyomni, ugyanis ha a cookie-t közben másolja valaki, akkor meg lehet oldani ezt, meg aztán ha jól időzít, akkor megoldhatja a

támadást. VOlt már erre példa.


-botnetre adatforgalom: hát azért ha szteagnográfiával titkosítja az adatfogalmat, akkor akár egy weboldal letöltésébe is bele lelehet kódolni valós üzeneteket. Ezt azért ne haragudj, de egy adatfogalmat figyelő szoftverből te nem fogod észrevenni mi nem oda való. Minden ip cím hamisítható és akár minden csomag is meghamisítható, de észrevennéd, ha egyetlen betűnyi különbség van a TCP protokollon belül?


3 gépes alhálózat windows-on ha az nem frissített nem túl hosszú idő. Meg aztán nem tudhatod a windows-od nem-e véletlenül sérülékeny-e egy új exploital szemben. Ennek nem kell feltétlenül zero-daynak lennie, ám volt már olyan, hogy egy exploit javítása, és megjelenése közti idő 1 egész hónap. Persze ez nem jellemző, de azért előfordulhat. És nem hiszem saját szemeddel észreveszel egy zero-day támadást.

2013. júl. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Otthoni gépre is kell megbízható, jól konfigurált tűzfal. Nehogy már azt hidd, hogy a céges gépekből építenek fel pl. zombihálózatokat! Csak egy napig ne használj se tűzfalat, se vírusirtót, már rakhatod újra a Windows-t."



Ekkora ökörséget se hallottam még :)))

Több mint 1 éve nem használok már vírusirtót,csak hetente lefuttatok egy Malwarebytest,vagy online scanereket mellé.

Gépel,windows-al semmi probléma,nem is volt soha,ha netán az probléma,hogy gyorsabb a rendszer mint egy vírusirtó programocskával.

Ésszel kell nettezni,erre szokták mondani.És,hogy tud egy védelem sem fog téged megvédeni 100%osan,ha te olyan ügyesen kattogsz a világhálón...


Tűzfalról meg én is hallottam,hogy otthonra nem oly fontos.

Aztán,hogy ki mit csinál,mindenki saját dolga :)

2013. júl. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!