Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Egy koli hálózatán lógva...

Egy koli hálózatán lógva szeretném elérni, hogy 2 barátom a gépemhez kapcsolt 2 terás winyóra jelszóval tudjon belépni és menteni. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Valódi barátok, tehát ott a winyón már mindent láthatnának.

Én a saját gépemről egy SyncBack nevű programmal minden nap mentéseket csinálok adott könyvtárakról, és ezt javasolnám a barátaimnak is, de nem tudom, hogy lehet megoldani, hogy jelszóval csak őket engedje be, más ne tudjon felcsatlakozni.



#mentés #háttértár #jelszavas elérés #syncback
2013. aug. 12. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:

A barátok is a koli hálózatán vannak?

Milyen operációs rendszerről van szó? (Nálad és a barátoknál?)


Windowsos megosztásokat le lehet jelszavazni, ez lehet egy megoldás, de valamilyen más szerver programot is fel lehet tenni ennek érdekében.

(Akár FTP, bár akkor más SFTP-t vagy hasonlókat.)

2013. aug. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen a barátok is a koli hálózatán vannak, ugyanabban a subnet-ben vagyunk.

XP van mindenkibnek a gépén.

Hogyan lehet windowsos megosztásokat lejelszavazni?

És főleg hogyan lehet rájelentkezni? Az egyik barát próbálta megoldani, de a rájelentkezésnél azt írta a gép, hogy a megadott erőforráshoz nincs jogosultsága, szóval nem adott név/jelszó ablakot.

2013. aug. 12. 15:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Erre inkább a neten nézz leírást, van rengeteg.

Fejből most meg nem mondom neked, hogy pontosan mit merre találsz.

2013. aug. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Csak olyan megoldást találtam, hogy a gépemen lévő megosztott könyvtárra (meghajtóra) úgy tud más csatlakozni, hogyha azt a felhasználót (és jelszót) amit a saját gépjén belépésre használ, az én gépemen is fel kell venni júzernek. Ekkor elér a hálózaton. (De ekkor a gépemre is be tud jelentkezni, ha odaül mellé, ezt pedig nem akarom.)

Valami más ötlet a megoldásra?

2013. aug. 29. 08:03
 5/5 anonim ***** válasza:
váltsatok win7-re és ott nyomjatok fel egy otthoni csoportot..
2013. szept. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!