Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Rendszergazda leszedte Awast,...

Borsi Miklós Gy kérdése:

Rendszergazda leszedte Awast, Malwarebytest, ESET ONLINE SCANNER-t, ToolbarCleaner-t mondván felesleges XP-re bármiféle vírusvédelem. Ez tényleg így van, vagy csak engem akar ellehetetleníteni?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 4. 18:20
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Most lesz igazából szükség rá, mert megszűnik a támogatása. Küldd el a sunyiba a rendsz. gizdát. és tegyél fel valami tűzfalat + virusirtót. Comodo CIS xp-n még jó volt.
2014. ápr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
Egyszerre csak egy vírusirtó legyen a gépen.
2014. ápr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:

Nem árt ha van rajta valami.

Avast Free-t rakd rá,alkalmanként meg elég lefuttatni a Malwarebytes Free-t,de csak alkalmanként,heti 1x legalább lefuttatni ajánlót!


Más nem kell,de lehetőleg tiszta,újratelepített rendszerre ha már volt fent vírusvédelmek,mert csak belassítják,zavarják a rendszert és majd az új védelmet is.

2014. ápr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatot,de az Idősek Klubja vezetője kérte a vírusirtók levételét.Bezzeg az Ő spéci gépén a legdrágább fizetős vírusírtó van fenn,így könnyen mondta amit mondott.

Ha én rakok fel,vele kerülök szembe.Felakarom rakni azokat amik fennvonltak.Kérdés,van vmi előírás a kötelező vírusvédelemre?Vagy csak ellehetetlenít?

2014. ápr. 4. 21:12
 5/40 anonim ***** válasza:

Szerinted?

Net tele van minden veszelyel.Persze ha mindig ugyan azokat a megbizhato helyeket nezik rajta,akkor keves az esely,hogy osszeszedjen akarmi kartevot az ember.


Ne rakd fel mindet amit leszedtetek,mert hulyeseg lenne.Eleg csak az AVAST FREE! Hetente 1x meg eleg lefutatni a Malwarebytes FREE-t! Szoval a malwarebytes ne legyen allando vedelem,ne aktivald a PRO verziojat!

Mast nem kell felrakni!

2014. ápr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Hétfőn megpróbálom,remélem nem rugnak ki.

Van más lehetőségem?Awast Free XP-n hogyan fog frissülni?

2014. ápr. 4. 22:37
 7/40 anonim ***** válasza:

Ahogy a tobbi vedelem.

Meg par evig tamogatni fogjak az XP-t a virusirtok.

Telepitesnel figyelj oda,hogy ne rakj fel minden haszontalan dolgot,csak maga a vedelem reszeit. (fajlvedelem,levelezes,webvedelem),tobbinek pipa ki,max bongeszo takaritojat erdemes megfelrakatni vele.

2014. ápr. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
Es ha veszelyezteti ez az allasodat,akkor szerintem hagyd a fenebe az egeszet,ne rakj fel semmit azt kesz!
2014. ápr. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm,de nem az állásom-hanem a napi létem a tét.

Idősek Klubjáról van szó,ahol Idősek Nappali Ellátásában részesülök.Itt az én szórakozásom az XP használata.

Ezzel is reklámozzák a klubbot,aminek okán kérdeztem;van-e olyan előírás ami kötelezi a Fenntartót,Üzemeltetőt,hogy vírusirtós gépet adjon?

2014. ápr. 5. 06:41
 10/40 anonim ***** válasza:

Ha van a cégnek informatikai szabályzata, akkor abból kell kiindulni. Ha rendszergazda tartományi gazda, akkor az ő felelőssége, hogy enged-e egyáltalán telepíteni a gépekre. De lehet, hogy csak van egy switch, rajta pár gép, és van egy kinenezett faszi, aki a "rendszergada" ő meg káromkodik egész nap, hogy minden szemetet felraknak a gépekre :)

Általánosságban ajánlott 1 db vírusirtót használni, a lelkiismereted megnyugtatása okán egy ingyenest.


"mondván felesleges XP-re bármiféle vírusvédelem. "

Ez egy bizonyos szempontból jó kijelentés, ugyanis értelmes felhasználással éveken át lehet netezni anélkül, hogy bármit is jelezne a vírusirtó :)

2014. ápr. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!