Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért fogy el folyton a...

Miért fogy el folyton a szabad terület a rendszerlemezen? Trójai faló? Botnet?

Figyelt kérdés
Trójai faló okozná, amely botnetre kapcsolta a gépet? Régóta nem volt új program telepítve. Nem használt programok törölve. A felszabadított lemezterület újra és újra elvész. Mindez Wndows XP alatt történik. Mit lehet tenni ilyen helyzetben? A hozzáértő és segíteni kész válaszokat előre is köszönöm!

2015. ápr. 8. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
XP az ilyen, egy idő után rengeteg szemetet felhalmoz.. megoldás win7-8-9
2015. ápr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Temp mappák tartalmának törlése (C:\Windows\Temp), lemezkarbantartó futtatása (majd mindenhova pipa), C:\Windows\SoftwareDistribution\Download mappa tartalmának törlése, utána egy kis töredezettségmentesítés. Ennyi elég szokott lenni. Ha még mindig sok "semmi" foglalja a helyet, mappák tulajdonságait nézegetve meg kell keresni, hol leledzik a sok szemét. A W7-nél pedig olyan szokott lenni, hogy a fájlelőzmények szolgáltatás kb. 10-15%-át a lemeznek eltünteti. Ilyenkor a biztonsági mentéseket törölni kell. (Hogyanokról sokminden van neten.)
2015. ápr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A megoldás Ccleaner.

És hozzá a Ccenhacer.

2015. ápr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gábor69 ***** válasza:
Írd meg a lényeget . : mekkora a merevlemezed ,partíció mérete, mmekkora a C meghajtó (szabad/foglalt terület) , ahol a Windows van . Ha van D partíció , akkor helyezz át fájlokat a pl. Dokumentumokbol a D-re . Törölj olyanokat a C-ről amit nem használsz . ( Én pl. töröltem a gyári windows játékokat , háttérképeket , mintazenéket .. ) .. stb . A Ccleanerrel óvatosan , mert azt is letörölheti , amit nem kéne . De mindenképpen törölheted a lomtárt és a rendszervisszaállítást .
2015. ápr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók!


Köszönöm a segítőkész tanácsaitokat. De a helyzet nálam valami miatt bonyolultabb a szokásosnál. Ugyanis amit javasoltok, annak jó részét én már megtettem: töröltem felesleges fájlokat, mappákat a C-ről, sőt a nem használt programokat is, futtatam a Ccleanert, a töredezettségmentesítőt, a lemezkarbantartót, a pagefile-t is a D-re tettem stb. Ezek eredményeként meg is növekedett a szabad terület a rendszerlemezen, de pár nap múlva újra lecsökkent, pedig semmit nem pakoltam oda. Számomra ez teljesen érthetetlen, mi eszi meg a szabad területet? Ezért gyanakodok valamiféle tójai falóra, ami esetleg kiszolgáltatja gépemet mások számára az ún. botnet útján. De a víruskeresőim ilyesféle vírust sem találnak.


Mi a véleményetek erről? Mit lehet ilyen helyzetben tenni? Szíves válaszotokat előre is köszönöm!


mistván

2015. ápr. 11. 10:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt hogy ne görcsölj XP-vel, tegyél fel újabbat (csak ne Vistát) és minden XP-és betegséged megszűnik
2015. ápr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!