Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltörték a google profilomat...

Feltörték a google profilomat tudnátok segíteni? ( Többi lent)

Figyelt kérdés

Fel akarták törni a google profilomat de a google szerencsére blokkolta a támadást. Másnap egy ember írt emailt amiben ez volt :


"Tisztelt Címzett!


A felhasználói adataid e-mail és jelszó az interneten megtalálható, biztonsági okok miatt nem osztom meg a linket, hiszen több száz személyes adatról beszélhetünk, ha nem hiszed ezen linken az e-mail címed megadása után ellenőrizheted. Amennyiben visszaadja a rendszer a jelszavad első néhány karakterét, változtasd meg, nehogy megelőzzönek." Ez az ember biztos hogy nem a google nek dolgozik és semmi céges adat nem volt az emailben ( szóval nemis hivatalos volt) Lehet hogy ő akarta feltörni de nemsikerült ezért az emailben van egy link és azzal próbálta megint ( nem nyitottam meg a linket csak beírtam google ba és face book feltörést dobta ki rá). Megvan a google jóvoltából annak az embernek az ip címe aki feltörte. Tudok valamit tenni? Valahogy megkereshetem esetleg bosszút állhatok? LÉGYSZI SEGÍTSETEK :(



2015. aug. 6. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem jelentsd, ha van rá lehetőség.. Plusz, változtass jelszót természetesen.
2015. aug. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kszk2 ***** válasza:

Írj vissza neki:

Kedves hacker!

Tudjuk az ip-jét és a tartózkodási helyét. Amennyiben az adott email-címet nem távolítja el az internetről, kénytelenek leszünk feljelenteni.

Üdv <A neved>.


Írd oda az ip-jét és pár dolgot az ip-je alapján hogy betojjon.


Itt kideríthetsz dolgokat róla az IP alapján:

[link]

2015. aug. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Túl aggódod. A Google megvédte az adataidat, nincs további teendőd. Igen, az illető megpróbálta beíratni veled a jelszavad elejét, hátha a többit kitalálja.


Ha gondolod valami proxyn keresztül írj be neki a jelszó mezőbe hogy a jó k anyukád és hasonló üzeneteket.


Ha külföldi IP címen keresztül csinálta beírhatod, hogy a proxy gazdája kiadta a napló fájlok beazonosítás folyamatban. Had izguljon kicsit...

2015. aug. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszi a válaszokat érdekes módon ugyan abban az időben 2 helyről is megpróbálták. Az eggyik az egyesült királyság és a másik magyar o. Szerintem rájött hogy az egyesült királyságból nemtudja ezért megpróbálta íp változtatással magyar országról. Tudnátok valamit mondani hogy hogyan tudnék neki vírust küldeni vagy nemtudom ? :/
2015. aug. 6. 22:01
 5/6 kszk2 ***** válasza:
Csinálj egy futtatható file-t ami leformázza a c-t, nevezd át pl: "ezt_látnod_kell.jpg.bat"-ra és küld el neki. XD
2015. aug. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy az ő IP-címe, valószínűleg csak egy TOR exit point, amivel nem mész semmire. Változtasd meg a jelszavaidat és legközelewbb figyelj oda, hogy hol adod meg őket.
2015. aug. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!