Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mystartsearch nevezetű parazit...

Mystartsearch nevezetű parazita program a gépemre keveredett. Barátom gépén láttam először és valahogy egy videó letöltésével az enyémre és rátelepedett. Valami ötlet?

Figyelt kérdés
Több embernél láttam valami spyhunter 4-el történő kiirtást,de nekem miután lescannelte az összes fájlt(mármint a spyhunter4)azt írta ki hogy vegyeem meg az egész programot
2015. aug. 15. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel rengeteg más vírust is letölt, és mindnek a megtalálása és kiirtása nagyon macerás és időigényes dolog szakembernek is, erősen javaslom, hogy hagyd a fenébe, és telepítsd újra az oprendszert.
2015. aug. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is egy hét volt mire megszabadultam. Infó szakra járok fősulin és én is feltettem ide egy kérdést, amire egy használhatatlan választ kaptam ezzel kapcsolatban.

A chromet helyezd alapértelmezettre, Iobit Uninstaller eltünteti a fájlokat gyökerestől, de %appdata% mappát is érdemes megnézni és ami nem oda illik törölni. A programfilles mappából is lehet több, és van egy olyan file aminek Microsoft Go a neve még abba is találtam ilyen fájlokat. rohadt idegesítő és kb egy újratelepítés hasznosabb.

2015. aug. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 lali51 ***** válasza:

[link]

* [link]

* [link]

Ezzel a három programmal el tudod távolítani.

2015. aug. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 lali51 ***** válasza:
Mind a 3 programmal vizsgáld át a gépet.
2015. aug. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gabicsek7 válasza:
Ne vedd meg. Nem tudhatod az a program mit módosít. Az említett parazita nekem is feltelepült és az uninstallal, meg egyéb keresőprogram beállítás módosításával nem tudtam teljesen eltávolítani. A mappa eltűnt, de keresőben bent maradt. A spyhunter 4-t futtattam és 530 fertőzött fájlt talált, amit a víruskereső nem látott, mivel ezek nem vírusok, nem módosítják a programokat, csak velük együtt futnak és működésüket befolyásolják. Nem regisztráltam hogy használhassam az eltávolító programot. Az ncore-on találtam hasonlót, de a kommentelők sok negatív következményt is leírtak(rendszerproblémák, hardver eszközök működési gondjai stb). Nem vagyok programozó, de egy barátom(aki az)azt mondta, hogy ha leszedem a fertőzött fájlokat, tudom-e hogy mi történik majd. Ezért mást csináltam: a rendszerkonfigurációt futtattam, ezen belül a szolgáltatóknál, alkalmazásoknál, futó programoknál átnéztem mi a gyanús (tulajdonságokban látszik) és azokat letiltottam. Ilyenek voltak:SecurityUtility, SSFK, SFKEX64, TODO. De a fő mappát és az abban lévő file-okat (C:programdata/SecuritiUtility) csak így tudtam leszedni: jobb klikk, tulajdonságok, biztonság, speciális, öröklődések letiltása, engedélyek megváltoztatása (csak felhasználóra) mentés, majd törlés. És tádám! Eltűnt a mappa, a file-ok, a firefoxból is. Újraindítás, rendszerkonfigurációban ellenőrzés: nem fut semmi gyanús. Összegzés: nem használtam újabb, számomra nem pontosan ismert működésű programot, nem szedtem le olyan file-kat melyeknek a fontosságát nem ismertem, amitől meg akartam szabadulni az sikerült. Egyébként nálam egy ingyenesen letölthető programmal (daemon tools) jött le és települt fel a gépemre a parazita, pedig minden kiegészítő program telepítését letiltottam.
2015. aug. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Próbáld meg a YAC- ot. (Yet Another Cleaner).

Ingyenes és hatékony.

2015. szept. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!