Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Valaki megtudná mondani mi ez...

Valaki megtudná mondani mi ez az infobel dolog és hogy kerülhet oda fel bármi is?

Figyelt kérdés
engedélyem nélkül fent vannak az adataim és fogalmamsincs honnan kerülhetett oda vagy milyen úton, esetleg valami ötlet? kihez kell forduljak? :(
2016. márc. 29. 14:02
1 2 3
 11/22 anonim válasza:

Sziasztok!

Legyszi kuldjetek el angolul a szoveget amit irtatok nekik, hogy en is le tudjam szedetni, sajna nem tudok angolul, de baromira duhit hogy fenn vagyok.

2016. ápr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 EEEEEEEnnnniii válasza:
75%

Ezt találtam a t-mobil oldalán:

"Felhívjuk kedves ügyfeleink figyelmét, hogy amennyiben az adatainak a tudakozóban történő megjelenését választják, akkor az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi. C. törvény 146. §-a alapján az adatokat kötelesek vagyunk átadni a Magyar Telekom Nyrt-vel szerződött, tudakozó szolgáltatást nyújtó vállalkozásnak is, így az adatai a belga illetőségű Kapitol S.A. (székhely: 506 Chaussee de Saint-Job 1180 Bruxelles) által üzemeltett web alapú tudakozó szolgáltatás keretében a [link] linken is elérhetőek lesznek. "

2016. jún. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

na ez most lesokkolt!!!

figyeld amit nekem írtak:


KEDVES ÜGYFELÜNK!


Hivatkozással Társaságunkhoz 2016.03.29-én küldött titkosítással kapcsolatos megkeresésére, az alábbiakról tájékoztatjuk.


Jelenleg a Telekom Tudakozója az Ön nevére nem ad nyilvános találatot, ennek megfelelően a nálunk nyilvántartott szerződése titkosított! Mivel hívószámot, vagy egyéb azonosítót nem adott meg, ezért nem áll módunkban ellenőrizni, hogy egy esetleges szerződésre a titkosítást mikor kérte! Amennyiben az Ön által kifogásolt [link] honlapján adatai jelenleg is megtalálhatóak, kérjük, hogy velük vegye fel a kapcsolatot az ügy orvoslása céljából! A Magyar Telekom az Infobel-lel semmilyen partneri kapcsolatban nem áll, így a mindenki számára nyilvános tudakozón kívül más adatforrást nem biztosítunk a részükre!

nem vicces ez?!

2016. jún. 8. 19:30
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Igenis kapcsolatban vannak velük! Idézet az adatkezelési szabályzatukból:

"Felhívjuk kedves ügyfeleink figyelmét, hogy amennyiben az adatainak a tudakozóban történő megjelenését választják, akkor az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi. C. törvény 146. §-a alapján az adatokat kötelesek vagyunk átadni a Magyar Telekom Nyrt-vel szerződött, tudakozó szolgáltatást nyújtó vállalkozásnak is, így az adatai a belga illetőségű Kapitol S.A. (székhely: 506 Chaussee de Saint-Job 1180 Bruxelles) által üzemeltett web alapú tudakozó szolgáltatás keretében a [link] linken is elérhetőek lesznek. "

2016. okt. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Kiss Ágnes Lilla válasza:
Kérlek szépen mindannyiotokat,hogy aki tudja, írja le nekem, hogy hogyan kell töröltetni? Én már hőnapokkal ezelőtt a Tcom ügyfélszolgálatán a Mamutban számon kértem a személyes adataim kiadását, amely bűncselekménynek számít. A személyes adataink védelme ALKOTMÁNYOS JOGUNK, vagyis magasabb rendű jog. A legborzasztóbb az, hogy a CÍMEM is ott van a telefonszámom mellett, (házszám, emelet, stb.)! EZ IJESZTŐ, MERT BÁRMILYEN rosszándékú FUTÓBOLOND megtalál könnyedén!!! Persze, azt állítják, hogy semmi közük hozzá, de ez nem igaz!!! Felajánlották, hogy titkosítjáK a telefonomat, DE a címemet nem törölték. Azóta is ott virít a CÍMEM -szószerint- az EGÉSZ VILÁG ELŐTT-. Nagyon rosszul érzem magam miatta, mert a telefonszámomat meg tudom változtatni és titkosítani, de a lakhelyemet és címemet nem olyan egyszerű LECSERÉLNI. Üdv
2016. dec. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Kiss Ágnes Lilla válasza:
A TCOM rosszul értelmezi, illetve rosszul magyarázza az általa idézett törvényt.Lapítanak, mert ez bűncselekmény. A személyes adatok védelme alkotmányos, tehát felsőbbrendű jog. Ha a Tcom tudakozóban meg lehet találni a telefonszámot, és azt bárki megtalálja, ha keresi,- az attól még nem válik nyilvános adattá. tehát NEM ADHATJÁK KI MÁS TUDAKOZÓNAK IS! Arról nem is beszélve, hogy a CÍMEMET MIÉRT teszik ki egy telefonszám tudakozóba????? Be kellene perelni őket, mert rosszul értelmezték az általuk idézett törvényt. Ismerek egy ügyvédet, aki alkotmányos jogban jártas és "kompetens", vagyis alkotmányjogász. Egyedül nem akarom zavarni, de ha többen lennénk, akkor lehetne tanácsot kérni tőle.
2016. dec. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Kiss Ágnes Lilla válasza:

Ezt írja nekem ki:

"An error has occurred

We were unable to find the data on the infobel.com site. Please try again or register!"


Pedig a teljes lakcímem fönn van,csak a telefonszámot vették le az utólagos titkosítással.Nagyonidegesít.

2016. dec. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 farkangyall válasza:

Telekom adatvédelmi szabályzat:

[link]


"Felhívjuk kedves ügyfeleink figyelmét, hogy amennyiben az adatainak a tudakozóban történő megjelenését választják, akkor az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi. C. törvény 146. §-a alapján az adatokat kötelesek vagyunk átadni a Magyar Telekom Nyrt-vel szerződött, tudakozó szolgáltatást nyújtó vállalkozásnak is, így az adatai a belga illetőségű Kapitol S.A. (székhely: 506 Chaussee de Saint-Job 1180 Bruxelles) által üzemeltett web alapú tudakozó szolgáltatás keretében a [link] linken is elérhetőek lesznek."


Azaz elvileg jogosan adták át az adatokat..

Gyakorlatban én nem emlékszem, hogy megkérdeztek volna erről... valószínűleg az egyik szerződés apróbetűs részében volt benne..

2017. febr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
En is fenn vagyok es csak kizarolag a Telekom keze lehet a dologban, ugyanis mindig es mindenhol alnevet hasznalok! Nagyon felhaborito!
2020. febr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Az Infobel egy online telefonkönyv, ahova az adataid felkerülnek, ha hozzájárulsz, hogy szerepelj a telefonkönyvben, amikor a szolgáltatóval szerződsz és ahonnan le is kerülhetnek, ha utólag megkéred a szolgáltatódat, hogy az adataid legyenek titkosítva.


Anno én s rátaláltam magamra az Infobelen. Ott volt a nevem, a lakcímem, a telefonszámom. Felhívtam a szolgáltatót és ők elmagyarázták azt, amit feljebb leírtam. Megbeszéltük, hogy a kérésemre kiszednek a telefonkönyvből. Nemsokkal rá az adataim eltűntek a honlapról és a Google keresésből is.

2021. dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!