Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan derítsem ki sos, hogy...

Hogyan derítsem ki sos, hogy ez a mobil nem e lopott?

Figyelt kérdés

Mit szólnátok egy hirdetéshez, ha Ti lennétek az adminok?

Újra licitre kínálom LG G3,mobiltelefonom..karcmentes nagyon jó állapotban van.

Kártyafüggetlen.

Egyetlen egy baja hogy a simkártyát nem ismeri fel de kis összeg ér ezt megcsinálják.én másikat szerettem volna így nem foglalkoztam vele.

Személyesen vagy előre utalás esetén postázom.

Csak olyan licitáljon akinek tényleg kell és reális áron

Honnan derítsem ki, hogy nem e lopott?



2017. márc. 26. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A sim kárta fel nem ismerése okot adhat a gyanúra. Talán mert letiltották a lopott/nem fizetett telefont IMEI-alapján? Így maga a készülék nem működőképes, bármilyen simet teszel bele. A "kis" összeg itt alaplap-csere lehet, amivel új IMEI-t kap a telefon is. Ugyanis ha csak a sim kártya mérete lenne probléma azt ingyen is meg lehetne oldani. Ha pedig a telefon gyári hibás lenne akkor azt garanciálisan javították volna.


Az eléggé hiteltelen hogy valakit annyira nem érdekel elmondása szerint még mai áron is 70-80-ért vehető (3 éve piacon lévő) telefon, hogy csak úgy ímmel-ámmal felteszi licitálni.

Ha nekem nem kell, akkor minél előbb próbálom minél jobb áron eladni, nem várok hónapokat-éveket amíg csak amortizálódik.



De én csak egy kétkedő válaszoló vagyok, amúgy ki tudja...

2017. márc. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyanús. Ne vedd meg! Ha nem is lopott, valszeg úgy van, ahogy #1 írja és tartozás miatt letiltották.
2017. márc. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ha nem ismeri fel a SIM-et, akkor csak telefonálásra meg SMS-ezésre, meg internetre nem jó csupán. Ezek ugye mind lényegtelenek egy telefonnál...

De félre az iróniát: ne érdekeljen, hogy lopott-e, egyszerűen ne vedd meg!

2017. márc. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:

Ha érdekel a készülék, akkor megmondod, hogy csináltassa meg azért a "kis összegért", amit természetesen megtérítesz neki. A teljes egészében tökéletesen működő készüléket előbb eladja, mint egy hibásat -amiről a hirdetés alapján nem lehet eldönteni, egyáltalán érdemes-e a javítással foglalkozni.

Ha erre nem hajlandó, az is jelent valamit...

2017. ápr. 28. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!