Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » XP op. Rendszer alatt miért...

XP op. Rendszer alatt miért kapcsolja ki magát az Avast vírusirtó?

Figyelt kérdés

XP-t használok még a gépemen, avast vírusirtóval párosítva. Egy ideje olyat produkál a vírusirtó, hogy gondol egyet és kikapcsolja magát. Ekkor a jobb alsó sarokban a tálcán piros X-szel áthúzott avast ikon jelenik meg. Ezután van, hogy saját maga visszakapcsolja magát, de legtöbb esetben nekem kell manuálisan(kézzel) visszakapcsolni a programot. Nemrég lett újratelepítve az op.rendszer. Vírus elméletileg nincs a gépen.


Arra gyanakodom, hogy nemrég végeztek egy frissítést az Avast-on, és ez nem tetszik a gépemnek.


Ha valaki tud segíteni, akkor azt megköszönöm.


Értelmes, segítő célú válaszokat várok! Köszönöm!



#Avast vírusirtó #XP alatt avast vírusirtó #kikapcsolt avast #Avast önkikapcsolása
2017. jún. 23. 07:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél fel az XP helyett legalább egy Win7-et.
2017. jún. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
"Vírus elméletileg nincs a gépen." Elméletileg nincs. Gyakorlatilag ha a Microsoft már nem foglalkozik a Windows XP-vel, miért gondolod, hogy az Avastnál foglalkoznak vele? Kétlem, hogy különösebb fizetőképes kereslet lenne XP-t támogató vírusirtóra.
2017. jún. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ha az Avast nem támogatja már az XP-t, akkor miért engedi egyáltalán feltelepíteni?

(A skype-ot például már nem is tudom feltenni a gépre, mert nem támogatja az XP-t.)

2017. jún. 23. 10:08
 4/10 anonim ***** válasza:

Mert elszégyelli magát, hogy azt írja, hogy nincs vírus, közben meg már az adataid fele Kínában van.

Ajánlom, hogy tegyél fel egy megbízható és normális vírusirtót (pl. Malwarebytes), mert az Avast max. dísznek jó.

2017. jún. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem értem, a sok idióta ideírja hogy így nem kell az XP úgy nem biztonságos, stb, majd jönnek a még idiótább kérdéseivel hogy a win 10-k megfertőződött vagy a win 7-k, akkor miért?.


Minden vírusirtó vagy IS támogatja az XP-t is, ha legalább SP3.

Mint írták az avast nem sokat ér, használj Kaspersky/Malwarebytes párosítást és nagyjából megoldódik a gondod, de az elsődleges védelem Te vagy.

2017. jún. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
45%

Win7-tel jobban jársz!

Az XP már selejt!

2017. jún. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek a válaszát!
2017. jún. 23. 18:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyet megpróbálhatsz:

Avast legyalul és újra feltesz. Évek óta használom, de nálam sem szerette az XP-s időkben a frissítést.

Avastcleart használj törlésre.

2017. jún. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nemrégiben raktam újra az XP-t, és akkor raktam fel ismételten az Avast-ot is. Ugyanúgy kikapcsolja magát néha(azt hiszem akkor, mikor frissíti magát). Van hogy magától, automatikusan visszakapcsol a vírusirtó, de van úgy is, hogy (elég sokszor) nekem kell automatikusan az Avast-ban a restart gombot nyomkodva "életre keltenem".
2017. jún. 24. 09:36
 10/10 A kérdező kommentje:
Valami változtatást végeztek az Avast-ban nemrégiben, és azóta csak kínlódok vele. Azért szeretem ezt a vírusirtót, mert ingyenes és nem nagyon lassítja a gépet.
2017. jún. 24. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!