Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan szabaduljak meg a...

Hogyan szabaduljak meg a vírustól? Eddigi próbálkozások lejjebb.

Figyelt kérdés

Sajnos ma bekaptam egy fertőzést ami nagyon elfajult. A szokásos fertőzést produkáltam. Egy fertőzött fájlt indítottam el. Sajnos nem az a program indult amire számítottam, helyette azt vettem észre, hogy programok kezdenek települni a gépre az akaratomon kívül és a böngésző folyamatosan megnyílik különböző reklámokkal. Pont úgy ahogy meg van írva. A rendszer egy Windows 10-es és rajta a Defender.

Gondoltam egykettőre legyalulom egy-két programmal. A gond az volt, hogy a rendszer egyre túlterheltebb lett. Ezekkel próbálkoztam:

Adwcleaner, elég sok adwaret talált de a gond nem oldódott

meg.

Malwarebytes, ez is talált kártékony alkalmazásokat de még mindig semmi változás

Zemana Antimalware Portable, ez már komolyabb dolgokat művelt, azt hittem minden rendben mert a sok kéretlen programot letakaritotta és a böngésző is lecsillapodott.

Kaspersky Virus Removal Tool szintén talált

DrwebCureit szintén talált

Malwarebytes ismét ami talált vagy 10 kártékony elemet

Újraindítás után ismét kettőt talált, aztán próbáltam csökkentett módban de hiába mindig két fertőzés marad. Az egyik ugyanaz, a másiknak mintha megváltozna a neve. Hiába újraindítás két fertőzés marad.

Készítettem képernyőképeket:

[link]

[link]


Hogy szabaduljak meg ezektől?



2017. júl. 15. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
TDSSKiller-t még megpróbálhatod. Ha nem jó, akkor csak az újratelepítés segít.
2017. júl. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2017. júl. 15. 21:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Spybot Search & Destroy-t próbáld meg.


Másik lehetőség, hogy pendrive-ra letöltesz valamilyen offline vírusirtót, és arról indítod a gépet, pl. [link]

2017. júl. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A TDSSKiller talált rejtőzködő alkalmazást és leszedte. Leszedettem az aláírás nélküli drivereket is. Ezek után a Malwarebytes már csak egy fertőzést talált amit le tudott szedni. Ezer köszönet. Ez a program mostantól mindig kéz alatt lesz.

Holnap azért kipróbálom a második válaszoló javaslatait is.

2017. júl. 15. 22:01
 5/5 A kérdező kommentje:
Miért kellett lepontozni az első válaszolót? Hasznos választ adott.
2017. júl. 15. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!