Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Windows feladatkezelő folyamat...

Windows feladatkezelő folyamatok-ban minden futó program megjelenik?

Figyelt kérdés

Léteznek olyan vírusok, kártalan windows folyamatok, programok amik úgy tudnak futni hogy a folyamatok-ban nem lehet őket látni? És itt most vegyük ki azt a lehetőséget hogy vírus belepiszkál a rendszerbe és úgy teszi magát láthatatlanná a feladatkezelő és a vírussírtó számára.

Ez a kérdés azok felé irányul főleg akik értenek is valamelyest a számítástechnikához.


2017. aug. 17. 00:40
 1/7 EagleHUN ***** válasza:
Ha adminisztrátorként vagy bejelentkezve igen.
2017. aug. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem. És nem is lehet mindet listázni sehogyse.
2017. aug. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 AntZ ***** válasza:
Pont az a lényege (pl. egy keylogger), hogy azt nem látod a futó folyamatok között, vagy álcázza magát windows folyamatnak.
2017. aug. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Shaddark ***** válasza:

Tölts le egy Process Explorert vagy valami hasonló programot, azzal látni fogod mindet.


Keyloggerből láttam már olyat (bpk) ami el tudta rejteni magát a beépített taskmanagerben...

2017. aug. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Shaddark ***** válasza:

"Keyloggerből láttam már olyat (bpk) ami el tudta rejteni magát a beépített taskmanagerben..."


-Az erőforrás figyelőben viszont nem ;)

2017. aug. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kérdem én akkor hogy ha ezek szerint a beépített taskmanager egy trash akkor minek van benne? :D
2017. aug. 17. 13:15
 7/7 Shaddark ***** válasza:

Aki elrejti a taskmanagerben a futó folyamatot az erősen izzadva sok próbálkozással az elől az egy program elől rejti el. Egy célszoftverként dolgozik amit hozzáírtak egy ismert programhoz.


Azaz ha a taskmanager helyett a process Explorer lenne a Windows beépített programja, akkor az nem látná mert hozzáírták volna, a mostani meg vidáman megmutatná :)


A Windows 10-é egyébként szerintem egész jól sikerült, az erőforrás menedzserrel nagyon komfortos és használható lett, én imádom.

2017. aug. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!