Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Külföldön földeletlen konnekto...

Külföldön földeletlen konnektorba dugva tölteni a laptopot?

Figyelt kérdés

Van egy Lenovo Ideapad laptopom, amit otthon vettem, de most Dániába használom. A probléma: a szállásomon a konnektorok jó része földeletlen (sima 2 likas), de hát ami földelt se úgy földelt mint nálunk, hanem a 'mosolygós' "TYPE K", szóval végül is ugyan olyan rossz, mert abba se lenne az F-be való földelt.

Szóval a kérdésem:

- lehet-e abból galiba, ha abba dugva akarom a laptopom tölteni? (belemenni belemegy, csak ugye a földelés kérdése)

- ha igen, hogy oldjam meg a töltést? csilió boltot átjártam itt, de nincs type F-et tye K-vá átalakítós cucc sehol. De még túlfesz meg egyéb védelemmel ellátott extrább hosszabbítót se találtam.

(a konnektort átépíteni nem tudom, mert csak bérelt kecó)



2017. aug. 19. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Veszel átalakítót, ennyi a titok.
2017. aug. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ha nem árulnak még elektronikai boltokban sem, akkor hogyan? :D
2017. aug. 19. 17:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ha a notebookodonak valamilyen fémrészén keresztül hozzá érsz, akkor te fogod lefödelni. ez néha kellemetlen érzés.

Külön nagy veszélye nincs, notebookok adapterei viszonylag jó tolerálják a földelés hiányát.

2017. aug. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A boltban veszel egy mosolygós dugót, és egy neked való aljzatot, és 40 cm háromerű sodrott eres, köpenyes vezetéket, de ha nincs a szomszédnak, akkor egy csavarhúzót is, kés csak van a konyhában...
2017. aug. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
(lengő aljzatot, nyilván)
2017. aug. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Notebooknál nem lényeges. 10 éve megy földeletlen aljból.
2017. aug. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia! Nem ide tartozik de,nekem kapóra jönne.

Tudsz linket küldeni a laptopodról hogy mégis melyik fajta?

Meg vagy vele elégedve?☺

2017. aug. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

:DDDD


Ideapad 700-as


nem rossz amúgy, nem melegszik egyáltalán, csendes, kicsit sokat tud enni, de nem vészes az se

menő és hasznos a kapcsolható billentyű világítás, de az ethernet csatlakozó kicsit gázos, mivel hogy nagyon vékony az egész cucc, így spóroltak annak a méretén is, szóval ilyen kihajtható, ami miatt néha kontaktos tud lenni mert a vezeték súlya húzza le a fejet, és ja

ezen kívül a billentyűzet ami szokást kíván, rendszeresen nem érzékel 1-1 leütést; de azért, mert otthoni gépemen eddig nagyon fajin logitech bill volt, azt szoktam meg, szóval ez csak ezért gázos

2017. aug. 22. 20:20
 9/9 anonim válasza:

Nálunk földeletlen a lakás.

A régi notebookom megbolondult, ha átöltöztem, szikrázott a ruhám, és úgy használtam.

Konkrétan failed to startolt.

2018. szept. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!