Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mostanában miért fagy le a...

Mostanában miért fagy le a számítógépem?

Figyelt kérdés

Egyszerűen lefagy miközben vagy neten böngészek,játszok,programozok. Defendereztem,be is van csapva mindig.

Billentyű led-je pislog ahogy az egér is.A problémán csak egy újraindítás segít, egy ideig.Olvastam a neten hogy az új Win10 frissítése csinál valami hasonlót. Van valakinek esetleg tippje mi lehet a gond?


2017. okt. 23. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Az őszi alkotói frissítésre (1709) gondolsz? Nem, az nem okoz problémát, 1 nappal a kiadás után telepítettem én is és semmi gond sincs, remekül (ha nem jobban) működik. Amúgy ezen kívül nincs ötletem, annyit tudok mondani, hogy az új frissítés jól működik.
2017. okt. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs fenn az őszi verzió,az ellőt raktam újra a rendszert aminek a verziószáma:14393,lehet azt kéne?
2017. okt. 23. 18:14
 3/6 anonim ***** válasza:
[link] - Nekem ez van. Keresőbe winver.exe-t ha beírod úgy jön ez elő. De közel sem biztos, hogy az miatt fagy a gép mert régebbi win10-ed van. Én visszakövetném, hogy a legutóbbi stabil állapot óta milyen változtatásokat eszközöltél a gépeden. Ebbe bele tartozik akár egy egyszerű szoftverfrissítés is, vagy új fájl letöltése amire különösen figyelni kell ha nem akarsz vírust kapni. Ha készítettél valaha biztonsági mentést és akkor még stabil volt a rendszer vissza állhatnál arra a visszaállítási pontra, hátha úgy jó lesz. Mivel mi nem tudjuk mi van a gépeden és a kérdésed alapján volt olyan időszak, amikor stabilan ment a gép ezért valószínűleg, mint azt említettem a legjobb volna visszakövetni mit ronthattál el, ugyanis akkor valamit te rontottál el.
2017. okt. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként hogyan szaggat? Húzod az egeret és szaggatva megy? Feladatkezelőt közben nézed mi terhelődik le? Lehet, hogy csak egy általad telepített program, amiről nem is sejtenéd zabálja a procidat. Nekem szokott ilyet csinálni néha-néha, akkor beszaggat a kurzor és proci terhelődik. Általában a League of Legends kliensébe mikor bejelentkezek akkor jön elő meg ha épp beindul bármilyen más nem rendszerfolyamat. De pl ha a windows update kezdi el a marhaságait azt lelövöm azonnal és megcsinálom mikor már nem használom a gépet. Egyéb más rendszerfolyamatba nem igazán szólok bele lévén, hogy rendszerfolyamatok meg max 8%-ot esznek prociból.
2017. okt. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem szaggat,hanem időnként mikor játszom vagy 3D programmal foglalkozok(mint Blender,Photoshop)akkor be fagy az egész,de csak az egér és a billentyű,semmit nem lehet csinálni(pislog az egér és a billentyű ledjei) de a háttér folyamatok ugyan úgy mennek tovább...

nem rég cseréltem le a régi kártyám GT9500 - RX460-ra,nem tudom ez is közre játszik-e?de szerintem vagy a régi (450W Codegen) tápegység a ludas vagy a kevés 4GB Ram,vagy a 2005-ös régi (IBM Monitor)...egyébként idönként mikor játszom,mondjuk a Witcher 3 akkor a monitor egyszerűen ki-be kapcsol hirtelen,de csak indőnként,volt mikor kettő képet nyitottam meg az ablakban akkor is azt csinálja,hogy hirtelen ki-be kapcsol,ez is egy kisebb probléma lenne...

Szoktam nézni amúgy a feladatkezelőt és nincs ott le terhelődés avagy probléma...a programokról annyit,hogy semmi olyasmit nem szoktam fel rakni ami ismeretlen vagy amit nem-e ismernék,ugyanis csak a fontosat szoktam,ami kell nekem munkára vagy kikapcsolódásra

Szolgáltatásoknál ki szoktam kapcsolni a frissítéseket mikor újra rakom,hogy ne zavarjon,de ahogy el nézem,el kell a frissítés ami nem biztos,hogy segít?

Egyébként nincs biztonsági mentésem szóval a visszaállítás egy korábbi buildra vagy rendszerre az is ki lőve.

marad a frissítés.


A mostani konfigom

i3 3240

4GB Ram

RX460 2GB

2017. okt. 24. 20:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Ami a legtisztább az az újratelepítés. Nincs egyéb más ötletem, azt hiszem kifogytam. Azt próbáld meg, az újratelepítés szinte minden esetben segít, már ha szoftveres a probléma.
2017. okt. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!