Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Fel tudom jelenteni az illetőt?

Fel tudom jelenteni az illetőt?

Figyelt kérdés
Ma történt, hogy ellopták a Steam fiókomat... Valaki elkérte a felhasználónevet és egy Steam Guard kódot a telefonomból, majd megváltoztatta a jelszavamat, az emailomat, a guardot letörölte... Nemtudok róla semmit a steamen leblokkolt és nem találom, supportnak irtam mar uzenetet es nem csinaltak semmit. Mi ilyenkor a teendő?

2017. nov. 6. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem is tudom. Feljelenthetsz valakit azért mert odaadtál neki 20.000 Ft ot hogy tessék nekedadom?

Mi inspirált arra hogy odaadd neki?

2017. nov. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

És te önként és dalolva megadtad a telefonos biztonsági kódot, akkor minek volt beállítva egyáltalán?

Igazából simán visszatudják nézni, hogy milyen emailre, és telefonszámra volt beállítva, és ha gyanús a dolog, akkor megoldható, hogy visszaállítsák az igazi gazdájának.

Kicsit nézz utána hogy történik ez a dolog, és hogy tudsz normális support üzenetet írni, aztán valószínűleg csinálnak valamit.


Igazából ha fel is lehet jelenteni, tök értelmetlen, mert semmit nem tudnak csinálni. Ez egy nagyon alap csalás, aminek egy józan gondolkodású ember nem dől be, ez nem bűncselekmény, csak egy piti csalás.

2017. nov. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azt mondta feltölt nekem 15$-t csak a felhasználónevem kell neki, megadtam és erre azt mondta hogy kell neki egy kód a steam guardomból hogy megerősítse a feltöltést... amint megadtam abba a pillanatba kiléptetett a steam és nem tudtam bejelentkezni, amugy a csgo inventorym kb 100$ volt. Ja és 12/f
2017. nov. 6. 21:34
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát sajnálom, hogy ezt már 12 évesen meg kellett tapasztald, de ilyen az élet. Legyen ez egy lecke, hogy felhasználónevet, lakáskulcsot stb. nem adunk meg mindenkinek.
2017. nov. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Dejó hogy nem anyád bankkártyáját adtad meg. A korod nem lehet kifogás. Nem, nem jelentheted fel, és a steam support se fog sokat tenni érted.
2017. nov. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
Ami azt illeti, tényleg elég naiv voltál, hogy elhitted, hogy valaki csak úgy lóvét akar adni neked, de ettől függetlenül ő visszaélt a jóhiszeműségeddel, átvert, megkárosított, azaz bűncselekményt követett el. Feljelentheted, de nem adnék rá sok esélyt, hogy megtalálják és felelősségre vonják.
2017. nov. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A steam support kb annyit csinál hogy vissza küld egy emailt amiben azt írja hogy 1 hét mulva visszaírnak aztán nem is írnak vissza.

Haveromnak is volt ilyen.

Csak ott feltörték, Steam Guard kódot nem nehéz megtudni...

2017. nov. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Pénzt lehet minden nélkül küldeni, ugyanúgy működik mint egy játék ajándékozás. Nem kell hozzá sem felhasználónév, sem jelszó, sem guard kód. A Steam még fel is hívja a figyelmedet arra, hogy jelszót és egyebeket soha senkinek sem adunk meg, erre te meg első szóra odaadsz neki mindent.
2017. nov. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
12 évesen 100 eus raktár? Nekem akkor 200 volt tradelesbol es feltortek az accomat de a supportnak hala :)
2017. nov. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Az internet rabságba és nyomorba dönt. Akinek nincs érett, megfontolt gondolkodása és ezáltal cselekedete...

A sértetti közrehatás megtörtént...

A rendőrségtől kezdve a bíróságig elege van már a játszadozó, komolytalan, gyerekes viselkedésű felnőttekből és a fizikailag szülőkkel élő, de szellemi - lelki útravalót tekintve szülők nélkül felnövő játszadozó gyerekekből.

2017. nov. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!