Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen ingyenes biztonságos...

Milyen ingyenes biztonságos felhőtárhelyek vannak hosszútávra?

Figyelt kérdés
Google Drive, OneDrive kívül?

2018. febr. 21. 15:08
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

#19: ez is volt már.

Elmondtuk már hogy a CD sem örök életű - az írott CD meg pláne:

[link]

2018. febr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
# 21: Tudom hogy semmi se örök életű, de vannak nekem 2004-2005-ben írt CD-k is és a mai napig be tudom olvastatni a gépebe, asztali DVD lejátszóba, hifi-be. Én már harmadik merevlemezemet taposom. :(
2018. febr. 21. 21:09
 23/39 A kérdező kommentje:
Akkor a felhőtől bármi biztonságosabb?
2018. febr. 21. 22:00
 24/39 anonim ***** válasza:

Továbbra sem értem meg, hogy miért nem arra használja a többség a felhőt, amire való?!


Mi a fenének akar bárki is filmeket/zenét/egyéb jogvédett anyagot feltölteni a felhőbe?!


Olyan dolgokat szokás felhőbe tölteni, amit nem tudsz bármikor újra letölteni: saját fotókat, dokumentumokat, általad írt programokat, stb, amiket nem tudnál pótolni. Ezeknek többnyire te vagy a szerzője, ergo senki nem fogja törölni szerzői jogi probléma miatt.


Azon kívül, mint írtam, ott vannak a zero-knowledge felhők, mint a Tresorit, ahol eleve titkosítva megy fel minden. Nem, neked nem kell külön visszafejtened, mert a kliens megteszi helyetted, viszont a szolgáltató se fog tudni belenézni a tartalomba.


És még egyszer: ha ingyenes felhőt használsz, akkor TE vagy az árucikk. A statisztikák és használati szokások eladásából és a feléd irányított reklámokból tudják ingyen adni. Havi párszáz forint nehogy már hazavágjon! Fizess elő!

2018. febr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

# 24: Én nem akarok semmi jogvédett tartalmat feltölteni, csak az exeim képeit.


Én nem fizetek elő mert abból a pénzből már tudok venni 2 db HDD-t és még SD kártyát telefonba, 30 évig nem lesz rá gondom ilyenre költeni, van már 8-10 éves SD kártyáim is semmi bajuk.


Akkor melyik INGYENES felhőt ajánlod a Google Drive, OneDrive, MEGA-n kívül?


Az a jó a Google add korlátlan tárhelyet a fotóknak, annyi képet tölthetek fel amennyit én akarok, tudom csökkentik a felbontást de nem lehet észre venni rajta.

2018. febr. 22. 10:13
 26/39 anonim ***** válasza:

"Én nem fizetek elő mert abból a pénzből már tudok venni 2 db HDD-t és még SD kártyát telefonba, 30 évig nem lesz rá gondom ilyenre költeni."


Jó, szóval zsugori vagy és minden ingyen kéne.

Akkor nézzük: Vegyünk két 500GB-os HDD-t, az manapság kerül kb 12 ezer forintba, azaz a kettő 24-be. Átlagos élettartam 5-6 év, de vegyük azt, hogy 8 év után mindkettőt cserélni kell.

Tehát kerül a két HDD 3000 forintba évente. Ha 30 évre akarod tárolni, akkor összesen 90 ezret költesz, míg ismerek olyan felhőt, ahol 125 dollárért, azaz kb 32 ezerért időkorlát nélküli előfizut kapsz. És akkor nincs gond a HDD tárolásával, nem kell nézni, hogy mikor adja meg magát, nem kell időnként bekapcsolni, és bármikor eléred a tartalmat.


Szóval: MEKKORA tárhely kellene ingyen? Mert úgy tudok bármit is mondani.

2018. febr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Külső HDD ki bír 30 évet is és még többet is, ha csak rá rakom a tartalmat és el rakom a dobozába és be rakom a szekrénybe.


Videó: [link]


"Szóval: MEKKORA tárhely kellene ingyen? Mert úgy tudok bármit is mondani."


5-15-50 giga között kellene, és olyan felhő ahol a felhőben tudom online nézni a képeket, és így nem kell letöltenem.


Visszatérve a szerzői jogi tartalmakra:

Milyen jogon törlik le a tárhelyek a filmeket ha én elő fizetnék a tárhelyért?


HDD-n kívül hol tároljam a zenéket filmeket?

2018. febr. 22. 11:14
 28/39 anonim ***** válasza:

"Külső HDD ki bír 30 évet is és még többet is, ha csak rá rakom a tartalmat és el rakom a dobozába és be rakom a szekrénybe."

Gondolod te... Ilyen fixTV-s nagy kijelentéseknek nem szabad hinni. Azon kívül, mutass nekem egy 10MB-os (merthogy 30 éve kb. ennyi volt a kapacitás) HDD-t, ami a polcon állt és most is kifogástalanul működik!


"5-15-50 giga között kellene, és olyan felhő ahol a felhőben tudom online nézni a képeket, és így nem kell letöltenem."

5-10GB-nál többet NEM fogsz kapni ingyen, max Google-nél (amit kizártál) és Mega-nál (amiben nem érdemes bízni, hisz egy bűnöző a tulaj)


"Milyen jogon törlik le a tárhelyek a filmeket ha én elő fizetnék a tárhelyért?"

Mert az NEM a te anyagod, hanem a jogtulajdonosé. Még ha meg is vetted pl DVD-n, akkor is az csak az otthoni megtekintésre jogosít, másra nem!


"HDD-n kívül hol tároljam a zenéket filmeket?"

A jobbakat kiírhatod DVD-re a többi meg elég a HDD-n. Ha meguntad, úgyis törlöd, ha meg tönkre megy a HDD, a filmeket lehet pótolni.

2018. febr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

Lehet még Pendrive-n is SD kártyán is tárolni filmeket?


"Mega-nál (amiben nem érdemes bízni, hisz egy bűnöző a tulaj)"

Nekem azt mondták itt gyakorin tavaly, hogy már nem bűnöző üzemelteti és már olyan biztonságos a MEGA mint a Google Drive, mert olvasót róla az interneten jókat írtak róla.

Tapasztaltál valamit a MEGA-n akkor el mondanád?

Azt is mondták nekem tavaly gyakorin a MEGA-ról:

A MEGA a képeket mindig feltörte az Anonymous, mert a tulaj sem volt tiszta.


Felhők nevét le írhattad volna milyenek vannak.

2018. febr. 22. 11:48
 30/39 A kérdező kommentje:
Zenéket meg CD-re raknám úgy is jó?
2018. febr. 22. 12:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!