Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan lehet totálisan le...

Hogyan lehet totálisan le tiltani a frissítéseket a Windows 10-en?

Figyelt kérdés
Nagyon kezd elegem lenni ebből a sok frissítési kísérletből,folyton akarja magát,hetente cseszeget vele,próbálkoztam Regedittel,Szolgáltatásoknál is letiltani de ugyan az,valami tipp,ötletet elfogadok csak segítsetek,mint régen mindenki!
2018. máj. 6. 12:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hetente? Tudtommal havi 1 darab kis frissítés van, és évi 2 nagy. Esetleg ha ezeket kihagyod akkor emlékeztetni fog a rendszer. Esetleg ha telepítenéd a kért frissítést akkor nem zavarna tovább a kérelem. Vagy ne használj Windows 10-et.


Nem fogod tudni letiltani és ha van eszed akkor nem is tiltod le. Ha van egy kritikus biztonság javítás és te azt elutasítod, akkor a további használattal azt kockáztatod hogy a hibával vissza fognak élni annak minden velejárójával együtt.

2018. máj. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A magadfajta emberek szokták kiköttetni az autóból a biztonsági felszereléseket, mert "nekem ne sípoljon folyton". Hiába próbálja elmagyarázni bárki, hogy azok a te javadat szolgálják.
2018. máj. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
eredeti licencelt windows? mert ha igen és heti frissítéseket kapsz amik sikertelenek idézem:"frissítési kísérlet" akkor ott baj van a rendszerrel.
2018. máj. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Szirty ***** válasza:
26%

Nem kell azt orrvérzésig frissíteni. Első dolog amit kikapcsolok minden telepített winben az az automatikus frissítés. Kevés gusztustalanabb dolog van annál mint amikor nyomul és főleg amikor a lehető legrosszabbkor.


Igen a fő érv mindig a biztonság. Miközben halvány lila fogalma sincs azoknak akik ezt rikácsolják, hogy tulajdonképpen mit is változtat az a bizonyos frissítés. Azon kívül hogy nem ritkán okoz egy csomó problémát (néha teljesen használhatatlanná téve a rendszert).


Szóval aki akarja az frissítsen orrvérzésig, de szerintem másokat ne baxogasson aki máshogy gondolja... :)

2018. máj. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen tudom a javamat szolgálja ezt mindenki tudja, de nem szoktam orrvérzésig frissíteni, zavaró szokott lenni,hogy ha nem is de hetente zaklat, az automatikus frissítés mindig kikapcsolom én is, de ahogy másnap használnám megint, újra ki kell kapcsolni ezt sem értem. A legfrissebb Buildszám van fent, biztonsági frissítések kér újra, heti rendszerességgel frissít ott már gond van szerintem?
2018. máj. 6. 14:30
 6/14 anonim ***** válasza:
Ne már, anyukám sem panaszkodik miatta. Kb havonta újra szoktam indítani a gépházból, oszt jóccakát. Még sosem akart kéretlen időpontban újraindulni. Állítsd be az aktív időszakot, az a megoldás.
2018. máj. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,ment a pont.
2018. máj. 6. 14:53
 8/14 anonim ***** válasza:

Két módon lehet letiltani "normálisan", nem registry hakkolással - bár én is az automata frissítés híve vagyok, persze lehet, hogy csak azért, mert eddig még sosem volt vele semmi különösebb problémám, amit ne tudtam volna gyorsan kezelni...


Az egyik, ha csoportházirendben tiltod. Ehhez Professional, vagy Enterprise kell, Home-on nem működik.


A másik, hogy a hálózati kapcsolatodat "metered" módba állítod (nem tudom, magyarul hogy hívhatják). Ilyenkor azt mondod a rendszernek, hogy amikor ezen a neten vagy, akkor azért úgy fizetsz, hogy számít a letöltés mennyisége, ezért minden háttérben történő frissítést szüneteltet.

2018. máj. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jol odabasz az a 100 mega havonta egyszer, amit a hatterben letolt/feltelepit ugy hogy eszre sem veszed...
2018. máj. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szirty ***** válasza:

"Jol odabasz az a 100 mega havonta egyszer"


Nem. Jól odabasz a siránkozása hogy frissíteni akar miközben internetre sincs rákötve.

Vagy jol odabasz hogy a lehető legrosszabbkor frissít, mert "most ne kapcsolja ki a gépet" és ülsz mellette 4 órát, mert igen van amikor nem jön össze neki.

Vagy jól odabasz hogy frissíti magát aztán soha többé nem hajlandó elindulni, mert csak winlogóig jut vagy villogó kurzorig restart után.

Vagy jól odabasz amikor frissít valamit, de igazából fingod nincs mit csinál, mi változik, mert látszólag nincs hatása. Legfeljebb kétszer annyi infót tol az MS fele a háttérben, miközben Te hamis biztonságérzet tudatában elégedett vagy hogy qrvafriss a rendszered, mert azt hiszed hogy megint befoltoztak egy hibát.

Közben meg csak annyit csinál az egész frissítés, hogy szigorúbb korlátokat von a számodra. Vagy olyan hibát frissít, amibe valaki belefutott de te soha az életben nem futottál volna bele, mert nem is használsz olyan hálózati adaptert.


Ha meg vagy győződve arról hogy ez neked jó, akkor tégy belátásod szerint, de az igét ne hirdesd!

2018. máj. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!