Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az avast! Tényleg olyan...

Az avast! Tényleg olyan rossz, mint mondják?

Figyelt kérdés
Azért használom, mert nagyon megszoktam, ellenben jelenleg egy 30 ezerért vett, legális op.rendszert használok, amire vigyázni szeretnék; és már most furán viselkedik, ami gyanús (ma kifagyott pl. a Firefox és az Intéző is)
2010. jún. 16. 21:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként nem adtak CD-t, hanem a boltban telepítették az op.rendszert, tehát ha szétesik, akkor jön újra az illegális"


Nem, nem. Ezeket nevezik OEM op. rendszereknek, nekem is ilyen van. A géped hátulján/oldalán (ha laptop akkor az alján) van egy matrica, amin ott van az a kód, amit meg kell adni telepítéskor. Lehet, hogy nem ragasztották rá, akkor biztos adtak valami kis csomagot, amibe benne lesz. Ha nem, akkor menj vissza reklamálni.

2010. jún. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Most nem tudom megfordítani, mert ahhoz le kell csukni, és akkor készenlétibe megy, de van egy matrica az alján, a vonalkód felett pedig egy kód. Remélem akkor az az.


Egyébként az intéző kifagyása mennyire normális?? Mert eddig nagyon jónak érzékelem ezt a hetest, tehát ez SZERINTEM fura... CD-s képeket néztem, és onnan alapból lassú volt, ha ez mond valamit.

2010. jún. 16. 23:09
 13/23 anonim ***** válasza:
74%

Gyerekek! Kaspersky Internet Security 2011 a tuti!

Egy évre 60$ , ha meg akarod venni.

2010. jún. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

"Most nem tudom megfordítani, mert ahhoz le kell csukni, és akkor készenlétibe megy, de van egy matrica az alján, a vonalkód felett pedig egy kód. Remélem akkor az az."


A vonalkód alatt szokott lenni a Product key, azaz.

2010. jún. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Kaspersky-t használnék a legszívesebben, ha lenne rá pénzem, akkor nem gondolkoznék, s sutba vetném a megszokásaimat. :)


Köszönöm a segítséget, akkor meglett a kód. :)


Ez az avast! akár jó akár nem, tök jó, hogy ma NEM közölte az adatbázis frissítését egy romantikus filmjelenet közben (megnéztem, s akkor végezte el eme műveletet).

2010. jún. 17. 18:30
 16/23 anonim ***** válasza:
ESET Smart Security 3-at most cseréltem 4.2-re (fizetős, féláron vettem), ég és föld a különbség! Sokkal jobb, gyorsabb és a Thunderbird levelezőt is ellenőrzi. A Windows tűzfalak harmatgyengék, mindenképpen kell vagy ingyenes tűzfal (Outpost stb.) vagy komplex védelem (Kaspersky IS, Eset SS, Norton IS stb.). De ezek tűzfalát be kell tanítani, ami nem könnyű feladat.
2010. jún. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
2010. jún. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Zola18 ***** válasza:

az Avast professional az egyik legjobb vírusírtó amivel valaha találkoztam. Az összes többi a közelébe sem van. Megbízható, könnyen kezelhető és nem eszi a gépedet sem annyira mint a többi.


És igen, van beépített tűzfala és spyware irtója, sőt még popup szűrője is van.

2010. jún. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Az avast igenis nagyon jó, az ingyenes változata is. Több mindent felismer, mint a NOD. Persze kell mellé egy normális tűzfal. A windows saját tűzfalai sz*rt sem érnek
2010. jún. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Hát, állítólag nagyon sokat átenged... :S

Találkoztam házitesztekkel is, ahol letölthető tesztcsomagokat használtak, és ott 50%-körüli eredménnyel a mezőny végén végzett. Többször is.

Azt sem tudom elhinni, hogy fél év alatt egy trójai volt a gépemen, ezen kívül egy fertőzött oldalon voltam. Azért szerintem ennél több...

2010. jún. 18. 13:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!