Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan szabadulhatok meg...

Hogyan szabadulhatok meg ettől a vírustól?

Figyelt kérdés

Az Avastom folyton feldobja hogy:

Fenyegetés ártlamatlanítva:

JS:CryptoNightMiner-A-[Trj]


Szokott ilyen figyelmeztetéseket feldobni, főleg, ha sorozatbaráton videókat nézek, de azokat bezárom és kész, ez viszont, ahogy bezárom a figyelmeztetést, rögtön jön a következő.

Arra már sikerült nekem is rájönnöm, hogy ez valami bányászvírus, le is lassult jócskán a gép.

De egyszerűen nem tudom, hogy szabadulhatnék meg tőle.

És elég fura, mert ha még ki is húzom a netet akkor is jönnek a hibaüzenetek.

Valaki tudna segíteni, hogy mit is csinálhatnék.


Előre is köszönöm.


2018. szept. 30. 20:09
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ja és azt el felejtettem, hogy van egy No Coin bővítmény is a böngészőmhöz, meg egy add blocking is, de így is kb percenként jönnek a figyelmeztetések.

Mostmár nagyon idegesítő.

2018. szept. 30. 20:15
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Töröld a böngészési előzményeidet:

[link]

[link]

2018. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Valami hatékonyabb szoftvert próbálj, Malwarebytes pl.
2018. szept. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Nem a "No Coin bővítmény" meg "egy add blocking is" kell, hanem mint azt már itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__..

írtam: szimplán csak a uBlock Origin ( [link] ) kell. Nem Adblock, nem Adblock Plus, nem Adguard és nem a uBlock.

2018. szept. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Itt látható, (Windows 10, Firefox 62.0.2) hogyan fogja meg a uBlock Origin a Coinhive nevű Monero-bányász szkriptet a Sorozatbarát (Filmóriás) oldalán, miközben az Avast (18.6.2349) nem szól egy szót sem (és a processzor sincs 100%-on):

[link]

2018. szept. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
8%

Ha van egy normális, és nem crackelt virusirtód akkor nem lesz ilyen problémád.


Nekem Avast premier van, és gyönyörüen blokkolja az összes ilyen oldalt és próbálkozást, nem kell ezekkel a barkácsmódszerekkel kinlódnom.


Szerezz be egyet, megéri.

2018. szept. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Hát, a Ublock Origin nálam régóta teljesít szolgálatot. Muszáj volt váltanom az említett, mára már semmit nem érő bővítményekről. Nincs is problémám, konkrétan mindent megfog. Mellette ott van még egy NoCoin, illetve nem spilázom túl, tehát ott a legfrissebb Windows Defender a legfrissebb (és mellesleg legális) Windows 10 Pro 64bites op. rendszerrel. Nem egy profi dolog a Defender, de az átlag felhasználásra tökéletes. Minden másra meg lehet ingyenes és fizetős alternatívát is találni.
2018. szept. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

Arra érdemes figyelni az uBlock Originnél (de más hasonló böngészőbővítménynél is) hogy a böngésző megjelenése után be kell töltődnie, kell pár másodperc, mire "feléled".


Éppen ezért javasolt üres böngészőlappal indítani a böngészőt, majd később betölteni az oldalt. Vagy a uBlock Originen beállítható, hogy blokkoljon minden hálózati hozzáférést, amíg be nem töltődik teljesen:

* [link]

* [link]

* [link]

2018. szept. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

#7

(Nem egy profi dolog a Defender, de az átlag felhasználásra tökéletes)

Dehogyis nem! Teljesen okés nem csak átlag hanem átlag felettire is

2018. okt. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nekem is uBlock Originem van, de mégis valahogy bekapta.


Nem tudom, hogy az mennyire lehetséges, hogy magát az Avastot megfertőzte valami, mert mikor vírusvizsgálatot csináltam, az Avast egyik fájlját írta vírusosnak.


Letöröltem, újratelepítettem és eddig úgy fest hogy jó, nem kaptam figyelmeztetéseket.

De azóta nem is látogattam a sorozatbarátra.


Majd délután megnézem, hogy vajon tényleg megoldódott-e a helyzet.


Mindenkinek köszönöm a tippeket.

2018. okt. 1. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!