Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hol tároljam hosszútávon a...

Hol tároljam hosszútávon a sok zenéket? Hol tároljam a volt exeim képeit, és a közös képeket biztonságban?

Figyelt kérdés

Most még CD-re meg DVD-re írom ki, mert van még egy DVD lemezem. De hamarosan be telik. És nem tudom hogy vegyek inkább 10 db CD-t és 10 db DVD lemezt.

De azt már sokat olvastam hogy már elavult lemezekre menteni már 2018-ban.


Nem szeretném hogy elvesszenek, vagy ki kerüljenek az adatok a netre nyilvánosan.



2018. okt. 17. 10:48
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

"Igen, bocs csak azt hittem azt is tudod hogy minden országban más a neve és mind összefonódik."

Nincs olyan nagy összefonódás.

A BMI nagyban tesz Radics Gigire (bocsánat a művésznőtől de ez a helyzet), nem érdekli, ha Texasban valaki letölti valamelyik számát. A Metallicáért valószínűleg jobban harapnának. ;)


"náluk az FBI nyomoz ez ügyekben."

Na bumm, nálunk meg a Nemzeti Nyomozó Iroda.

2018. okt. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

"Spectre/Meltdown"


Pont hogy nem erre utaltam.


===========

Másik:


Hír: Az amerikai és a brit titkosszolgálatok az interneten használt titkosítások nagy részét képesek feltörni.


Nem egyértelmű, hogy pontosan hogyan, de a dokumentumok szerint az NSA hosszú ideje többféle módon is azon dolgozott, hogy a különböző titkosításokat lehallgathatóvá tegye.

!!!!

A módszerek között feltételezések szerint szerepelt az algoritmusok gyengítése és nagy titkosítással foglalkozó cégek befolyásolása, melynek során különböző kiskapukat építtettek a kereskedelmi rendszerekbe. A dokumentumok szerint a 10 éve futó program 2010-ben ért el áttörést, amikorra is a legtöbb interneten használt titkosítást képesek voltak megkerülni.

=========


Szerinted majd az orrodra köti bármely cég, hogy az általa használt titkosító szoft, bizonyos esetekben visszafejthető, egyes hivataloknak?

-Hát nem.


De ne térjünk el a lényegtől, kérdéstől, legbiztonságosabb adatmentés a saját HDD.

Ennyi.

2018. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

Igaz bármit fellehet törni.


Volt régen egy válaszoló itt gyakorin hogy a saját képeit amit titkosítva rakott fel feltörte a MEGA tulaja.

Értitek? Fel töltők képet titkosítva de a tulaj feltöri.


A MEGA tulaja egy kínai bűnöző csaló.


A Degoo: 100 GB add ingyen, de csaló ez is mint a MEGA mert csökkentik a tárhelyet.

Ezt írták nekem privátba:

Degoo megszívatott. Minden frankón ment fel, aztán lockolta a mappáim 70%át és baromi drágán tudok hozzáférni a cuccaimhoz. Persze, ez nem szerepel a tájékoztatójukban. Jogi útra megyek, mert átvertek és a cuccok mind saját készítésűek.


Ha valamit oda írnak a MEGA-ra hogy 50 gb akkor ne csökkentsék 15 gb-ra. az OneDrive is ilyen összevissza csökkenti a tárhelyet de az adatok elvesznek.


Most lehet azt mondani semmi nincs ingyen, de ezekhez óda van írva, de később meg szívatnak.

2018. okt. 18. 14:18
 34/40 anonim ***** válasza:

"Pont hogy nem erre utaltam."

Mivel nem utaltál semmire, ezért a leginkább nyilvánvalóbbat vettem elő.


"Hír: Az amerikai és a brit titkosszolgálatok az interneten használt titkosítások nagy részét képesek feltörni"

1. Ez a titkosszolgálatok, nem a jogvédő hivatalok. Más cél, más erőforrások.

2. Forrás? Ja megvan:

[link]

Kiemelendő, hogy a szerző is gyanakodik az egész kijelentésen:

"De amíg egy titkosítási algoritmusban – amit egyszer már elfogadtak – nem találnak hibát, addig jónak veszik.

...

Ám az a kijelentés azért elég meredeknek tűnik, hogy az internetes titkosítások nagy részét fel tudják törni.

...

Azért szögezzük le, hogy amíg nem derül ki több információ, nem tudhatjuk, hogy mennyire rossz a helyzet. Lehet csak felfújták a dolgot a jelentésben, hogy jobban mutasson. Úgyhogy egyelőre még ne dőljünk a kardunkba."

szóval nagyobb a füstje, mint a lángja.


"Szerinted majd az orrodra köti bármely cég, hogy az általa használt titkosító szoft, bizonyos esetekben visszafejthető, egyes hivataloknak?


-Hát nem."

Ha a cég nem, akkor majd a versenytárs igen. Ezért vetik alá magukat a cégek biztonsági auditoknak - lásd a Veracrypt esetét.

2018. okt. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

Meg a MEGA bővítménye képes volt más oldalakról jelszót lopni.


Undorító felhők.

2018. okt. 18. 14:39
 36/40 anonim ***** válasza:

"Igaz bármit fellehet törni."

Hatályos időn belül nem biztos. Lehet, hogy mire feltörik, addigra el is évül az információ értéke.


"Volt régen egy válaszoló itt gyakorin hogy a saját képeit amit titkosítva rakott fel feltörte a MEGA tulaja.


Értitek? Fel töltők képet titkosítva de a tulaj feltöri."

És te meg kis naiv, elhitted a vérpistike nagyotmondását.

Persze, pont a Mega tulaja törte fel. Aha...Kalapáccsal mi?


"Ha valamit oda írnak a MEGA-ra hogy 50 gb akkor ne csökkentsék 15 gb-ra."

De csökkentheti, mert alapból 15 GB-ot ad INGYEN, és plusz hozzá a 35 GB-ot meg a regisztráció után egy hónapig kapod. Amikor regisztrálsz, ezt leírják neked.

De szerepel is a Wikipedián ( [link] ), megérdeklődheted tőlük még regisztráció előtt ( [link] ).


"Degoo megszívatott. Minden frankón ment fel, aztán lockolta a mappáim 70%át és baromi drágán tudok hozzáférni a cuccaimhoz."

Persze. Megint csak a naivitás: és ezt te el is hiszed, mert valamelyik vérpistike mondta?


De egyébként is: ha annyira fontos a 100 GB-nyi adat, akkor azt miért csak egy helyen tárolja (utalnék megint az általam említett archiválási alapelvekre, hogy nem tárolunk semmit kizárólag csak egy helyen)?


"Meg a MEGA bővítménye képes volt más oldalakról jelszót lopni."

De utána is olvastál annak hogy ez hogyan történt?

"The official Chrome extension for the MEGA.nz file sharing service has been compromised with malicious code

...

Other extensions have been compromised with malicious code in the past two years. In most instances, past hacks happened after attackers phished extension devs and used access to their accounts to push malicious versions of legitimate extensions."

[link]


Tehát nem a Mega csinálta készakarva, hanem a Google Chrome bővítményekbe - nem csak a Megáéba - töltöttek fel ilyen ártó szándékú kódot.


És ráadásul igen gyorsan javították is a dolgot

“Four hours after the breach occurred, the trojaned extension was updated by MEGA with a clean version (3.39.5), autoupdating affected installations. Google removed the extension from the Chrome webstore five hours after the breach,” the company reports."

[link]

2018. okt. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

"Persze, pont a Mega tulaja törte fel. Aha...Kalapáccsal mi?"


Nem, csak ő tudja.


"Megint csak a naivitás: és ezt te el is hiszed, mert valamelyik vérpistike mondta?"


Igen. Miért hazudott volna nekem?


Szerintem csak a Google felhője biztonságos, mert a Google Fótok tárhelye, a képeknek és videóknak add ingyen korlátlan tárhelyet.

Többi felhő csak szórakozik velünk pl: MEGA, OneDrive Degoo stb.


Ezeknél még a Mediafire is jobb 1000x. Unokaöcsém már jó pár éve használja és kapott ajándékba ingyen 1TB. Kapott olyant hogy rá megy hogy fizetés (próba nap) de nem vonták vissza neki.

2018. okt. 18. 15:44
 38/40 anonim ***** válasza:

"Igen. Miért hazudott volna nekem?"

Mert nagyotmondó, szájhős. Mint a "Mega tulaja feltörte a titkosított állományaimat"-jellegű hozzászóló. Komolytalan.


"Szerintem csak a Google felhője biztonságos, mert a Google Fótok tárhelye, a képeknek és videóknak add ingyen korlátlan tárhelyet.


Többi felhő csak szórakozik velünk pl: MEGA, OneDrive Degoo stb."

Micsoda érvek... ;D


Azt az alapelvet értsd meg már kedves kérdező, hogy nem tárolunk semmit egy helyen. Nem bízunk meg kizárólag egy szolgáltatásban (pláne nem, ha ingyenes, de ha fizetős, akkor is beüthet bármilyen baj). Tárold a gépeden, tárold egy külön hordozható merevlemezen, tárold a felhőben, tárold egy más, általad ismert helyen levő, saját NAS-ban, stb... Ami nagyon kényes, azt titkosítod és anonnimizálod. Ami nagyon fontos - például szerződés, hivatalos irat, fontos családi eseményről fotó,... - azt kinyomtatod, lefűződ.

2018. okt. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

Mediafire Hogyhogy nem írtál semmit?


Tudom hogy 1 helyen nem tárolunk semmit.

2018. okt. 18. 17:40
 40/40 anonim ***** válasza:

"Mediafire Hogyhogy nem írtál semmit?"

Mert egy pletyka, lényegtelen fecsegés.


"Tudom hogy 1 helyen nem tárolunk semmit."

Nem, nem tudod. Ezt bizonyítja hogy már vagy tizedszer kérdezed meg ugyanazokat a dolgokat.

2018. okt. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!