Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol tároljam biztonságban a...

Hol tároljam biztonságban a zenéket filmeket képeket hosszútávon? Mi a jövő megoldása?

Figyelt kérdés

Ezt írták egy kommentbe:

A HDD-vel csak az a gond, hogy ha akármilyen hiba keletkezik, mondjuk egy zárlat vagy esetleg villámcsapás, akkor búcsút mondhatsz az adataidnak, még csillagászati öszsegért sem fogják tudni helyreállítani. Arról nem is beszélve, hogy a HDD-ben forgóalkatrész van, ami miatt folyamatosan fogy az élettartama. Én még olyan HDD-t nem láttam ami 10 évet kibírt volna és azóta is hibátlanul működne, CD-m viszont van olyan ami 20 éve lett kiírva és azóta is tökéletesen beolvasható róla minden adat. Azért ezen érdemes elgondolkodni szerintem. A RAID-el is az a gond, hogy ha beüt egy zárlat, akkor mehetnek a kukába ugyanúgy mint szimpla HDD, az optikai lemezek viszont szinte mindent túlélnek és a vírusktól is 100% védelmet adnak, mivel egy optikai lemez soha sem lehet vírusos, mivel az adatok bele vannak égetve, így nincs ami azt felülírhatná, fizikailag lehetetlen.


Én ezt írtam neki vissza, de még nem válaszolt:

Akkor szerinted mit vegyek, nagyon sok zene film tárolásnak?


Muszáj tárolnom őket, mert mindegyik filmem nincs fent már ncore-n, zene meg már nincs fent youtube-n.


16 ezerért van egy külső hdd, szerinted ne vegyem meg?


Én csak akkor használom a külső hdd-t ha rakok rá adatot, mert a belsőre hdd-re teszem rá hogy onnan nézek filmet.


Pendrive, ssd mennyire biztonságos?


Vagy vegyek inkább 10 db CD-t és 10 db DVD-t? és csak 2000 Ft-ot kell csak füzesek.


Felhőbe nem bízok feltörik, csökken a tárhely, le törli a filmeket, ezt már olvastam itt gyakorin ezt tette a Google Drive.


Hova mentsem kedvenc zenéimet filmjeimet hosszú távra biztonságosan?


Azt ne mondjátok hogy felesleges tárolni stb hülyeséget, köszi.

Youtube-n kerestem a kedvenc zenémet de nem találtam, be raktam a lemezt és tudtam hallgatni.



2018. okt. 9. 16:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Képeket felhőben, a lopott szarjaiddal meg fordulj a többi tolvajhoz.
2018. okt. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szépen beszéljél, mert normálisan feltettem a kérdést.
2018. okt. 9. 16:58
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Még a tolvajnak áll feljebb. Gyönyörű.
2018. okt. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

1. SSD, nincs mozgó alkatrész, egyszer rátöltöd és elrakod a fiókba. Egyébként pár éve fejlesztettek egy kristályt, amire 360 tb adat fér és évmilliárdokig jó (5D optical data storage néven megtalálod).

Ha több pénzed van, akkor lehet SD kártya is, de ott többet kell fizetni.


2. Normális tápegységgel, földelt aljzattal nem lesz zárlatos a merevlemezed, mert a biztosíték ropogósra ég a tápban és megvédte a gépet, ez lenne a lényeg (persze ezt nem is a 10e forintért adok 700 wattot tápoktól kell elvárni, zsebbe kell nyúlni, 20-25e-től felfele megy a dolog).


3. A felhő jó megoldás, vannak normálisan titkosítottak is, de ezért persze fizetned kell. Ingyenestől ne várj csodát, mindennek megvan az ára, itt havidíj formában.


4. A 10-20 évet túlélő CD-k, DVD-k nem 100-200 Ft-ba kerülnek, itt is van minőségi eltérés. A régi, sokat kibíró lemezek darabára mai árban nézve simán 5-600 Ft körül mozognak, 10-20-50es gyűjtőcsomagtól csodát nem kell várni.


Szerintem SSD-vel jársz a legjobban ilyen igények mellett (csak győzzél eleget venni).

2018. okt. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

# 4 Három külső merevlemezem van a szekrényben. Akkor a külső merevlemezeket ne vegyek többet?

Pendrive jó?

2018. okt. 9. 17:06
 6/16 anonim ***** válasza:
Kérdés, mennyi adatot akarsz tárolni. 500GB felett ma az HDD éri meg. Én is RAID-be kötve tárolom az adatokat. Jelenleg ez a legolcsóbb megoldás.
2018. okt. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

3 Helyen ennyi hely maradt amin a képen látni fogsz, az egyik belsőn, 2 db külső HDD-n is ennyi van, csak azok a szekrényben vannak most.

De van egy üres külső HDD-m ami csak 750 GB

Kép:

[link]

2018. okt. 9. 17:28
 8/16 anonim ***** válasza:
2 db 4TB-os HDD RAID-be. Számomra ez a legolcsóbb és megfelelő megoldás. Az érzékenyebb adataimat, számlák, levelek, saját képek és videók (100GB) ezen kívűl egy külső HDD-n is vannak, tehát összesen három vinyón.
2018. okt. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Pár nüansz:

"A HDD-vel csak az a gond, hogy ha akármilyen hiba keletkezik, mondjuk egy zárlat vagy esetleg villámcsapás, akkor búcsút mondhatsz az adataidnak"

Éppen ezért is kell biztonsági mentést csinálni.


"Arról nem is beszélve, hogy a HDD-ben forgóalkatrész van, ami miatt folyamatosan fogy az élettartama. "

Éppen e miatt is érdemes RAID-tömböt csinálni.


"Én még olyan HDD-t nem láttam ami 10 évet kibírt volna"

Folyamatos használat (tehát hetente 7 napot, naponta 24 órában) mellett a merevlemezek 80%-a kb. 4 évet kibírnak:

[link]


"CD-m viszont van olyan ami 20 éve lett kiírva és azóta is tökéletesen beolvasható róla minden adat"

A CD is öregedik. Az írhatóak meg még gyorsabban, hiszen egy organikus fény-/hőérzékeny lakkréteget "éget" át a CD-író:

[link]


"a vírusktól is 100% védelmet adnak"

Nem. CD-re is kerülhet vírusos állomány.


"Pendrive, ssd mennyire biztonságos?

Vagy vegyek inkább 10 db CD-t és 10 db DVD-t? és csak 2000 Ft-ot kell csak füzesek."

Itt főleg az egységnyi tárterület ára a lényeges.

Tehát ha 10 darab DVD (~43 GB) ára 2000 Ft, akkor 1 GB ára 47 Ft.

Egy 4000 GB-os merevlemez körülbelül ~48000 Ft. 1 GB merevlemez 12 Ft.

Egy 1000 GB-os SSD körülbelül ~60000 Ft. 1 GB SSD ára kb. 60 Ft.


Szóval ár szempontjából a nyerő a merevlemez.


"Felhőbe nem bízok feltörik, csökken a tárhely, le törli a filmeket, ezt már olvastam itt gyakorin ezt tette a Google Drive."

Ezért is nem tárolunk csak egy helyen/egy adathordozón, illetve ezért is használunk titkosítást - akár az ingyenes tárhelyen is! - (illetve anonimizálást - szóval a fájl nevéből se lehessen utalni a tartalmára), ha nem megbízható helyen tároljuk az adatainkat.

2018. okt. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

# 4 Válaszoló azt mondta:

SD kártya is olyan jó mint a SSD.


A pendrive sokkal rosszabb tőlük, akkor azért nem mondta?

2018. okt. 9. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!