Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A PC alaplapoknak szokott...

A PC alaplapoknak szokott lenni wifi-jük? Honnan tudhatom, hogy egy alaplapnak van (ha ez változó dolog)?

Figyelt kérdés
Szóval otthon van egy gépünk, amire rá van kötve a net. Minden másik gép mobil(pl. laptop...), wifi-t használ. Én pedig szeretnék venni egy másik gépet mellé(nem szó szerint, másik helyiségben lenne)...szóval így is, úgy is wifi-ről kellene, hogy menjen. A kérdés az, hogy van e beépített wifi, jó e az, vagy venni ajánlatos egy jelfogó bizgerét hozzá stb...

2019. aug. 10. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

Nem szokott lenni.

Legegyszerűbb egy USB wifi stickkel megoldani a problémát.

2019. aug. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 levis56 ***** válasza:

Némelyiknek van csak az áruk húzós!

[link]

2019. aug. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Nem szokott lenni, de párezer forint egy PCI Express Wi-Fi adapter (nem USB-s, az egy fos!), és a probléma megoldódik.
2019. aug. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 P.O.C. ***** válasza:
100%

A Wi-Fi -t asztali gépeknél lehetőleg kerülni kell, mint a leprát.

Eleve egy olyan készülékről beszélünk, amit nem mozgatsz. Akár évekig fix helyen van egy asztalnál.


A Wi-Fi mindig is egy nyűgös, macerás kényszermegoldás lesz, hordozható eszközöknél. Magas, ping, instabil sávszélesség. Sebessége meg mindig 1-2 lépéssel le lesz maradva a vezetékes megoldásoknál. Mikor az ethernet már 100 megbit volt a Wi-Fi csak átlag 20. Mikor már gigabit volt a Wi-Fi még mindig csak pár száz megabit. Stb.


Szépen oda kell kábelezni és kész. Ha nem megoldható akkor is inkább PowerLine mint Wi-Fi


[link]


De ha már minden áron Wi-Fi, akkor PCI-E -os és lehetőleg leszerelhető antennás legyen. Az USB -sek tényleg nem túl jók.


Beépített Wi-Fi -s alaplapokat ne is keres. Az olcsóbbak HTPC -s minigépekbe vannak szánva. A normál mATX/ATX -esek meg rohadt drágák. Nem biztos hogy szükség van azok szolgáltatásaira. Csak a Wi-Fi -ért meg nem érdemes megvenni. Mert ha külön veszed meg hozzá, jóval olcsóbb lesz.

2019. aug. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 em fos, csak térerő kell neki.

Majdnem 10 évig használtam külső antennás USB sticket asztali gépen, mert nem tudtam magam rávenni, hogy padláson kússzak-másszak, és átkábelezzek két épület között. De azért a 100-120 Mbps stabilan megvolt, a vezetékes netnél minimálisan hosszabb pingekkel. Mivel a netem sem tudott többet, tökéletesen megfelelt. Nem játszom online, a ping nem érdekel túlzottan.


Amikor meglett az 500 megás net, akkor kábeleztem be a gépet. Az elméleti 500 Megás net tud valóságban kb. 250 Mbps-t, csak azért drótoztam be, hogy tudjak használni hálózati printert több géppel, nem a wifi megbízhatatlansága miatt.

2019. aug. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!