Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kanadában lehet közel akkkor...

Kanadában lehet közel akkkor megtakarítást félre rakni fejlesztőként mint az USA-ban?

Figyelt kérdés

Szeretnék kiköltözni 3-4 évre az USA-ba vagy Kanadába. De leginkább Kanadában gondolkozok mivel magasabb az életszínvonal ( több szabadnap, ha jól tudom a munkamánia sem olyan erős, illvet van rendes egészségügyi rendszerük, továbbá sokkal biztonságosabb hely mint az amerika, és az emberek is normálisabbak )


Ha esetleg haza költöznék 3-4 év múlva jó lenne minnél nagyobb megtakarítással hazza jönni.


Vannak annyira jók a kanadai fizetések az IT-ben hogy hó végén kb annyit tudjak félre rakni mint Amerikában ?



2019. nov. 19. 08:09
 1/6 anonim ***** válasza:
sure
2019. nov. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Derwer ***** válasza:

Szerintem IT fizetések terén Magyarország elég jó... Tehát nem lesz többszöröse máshol.

De Európán belül is talalhatsz helyet nem kell Kanada. (persze lehet az is)


Én már külföldön élek, és maradok a családommal, de a pénz része igazából a kisebb része.

2019. nov. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ Derwer! Hol éltek ?
2019. nov. 19. 12:24
 4/6 Derwer ***** válasza:
Németországban élünk, de Luxembourgban dolgozok. (csak én dolgozok, ez egy előnye a kint létnek, higy így is működhet a dolog, mégha ez nem is feltétlen vágyott)
2019. nov. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ahol magas bert adnak a fejlesztoknek, ott azt el is viszi a lakber. Lehet, hogy Silicon Valleyben megkapsz 130K USD bruttot, Torontoban meg mondjuk csak 90K CAD bruttot, a kulonbseg nem lesz nagy a lakber fizetes utan.


A megtakaritas inkabb jon premiumokbol es bonuszokbol, mint a havi fizetesbol, ahhoz viszont lehet erdemes tobb mint 3 evig maradni, mert a legtobb ceg akkor kezdi csak kifizetni az RSU-kat.

2019. nov. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A "van rendes eü rendszerük"-et felejtsd el, a többi is helyfüggő.
2019. dec. 12. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!